FERIE ZIMOWE W SZKOLE
      Podczas ferii zimowych w dniach 31.01-4.02.2005r. odbywała się w naszej szkole półkolonia, w której wzięły udział dzieci z klasy IIId.
      Młodzi detektywi wygrali ogólnoszkolny konkurs, którego nagrodą było właśnie uczestnictwo w tych zajęciach.
      Pomysł tak nietypowego i atrakcyjnego spędzania ferii zrodził się z bliskiej współpracy szkoły z komendą Powiatową Policji w Żarach, Straży Miejsckiej oraz telewizji Tele-Żet.Półkolonie sfinansował burmistrz miasta Żary, a głównym sponsorem i opiekunem medialnym była lokalna telewizja.
      Dzieci spotykały się codziennie pod opieką nauczycieli oraz pracowników prewencji i Straży Miejskiej.
      Zajęcia były niezwykle urozmaicone. Młodzi detektywi pokazywali bezpieczne zachowania w trudnych sytuacjach, projektowali maskotkę policji żarskiej, uczestniczyli w dochodzeniu po włamaniu do szkoły, brali udział w detektywistycznym torze przeszkód i w akcji prewencyjnej "jabłko i cytryna".

Półkolonia zakończyła się uzyskaniem przez dzieci certyfikatów nadających tytuł Młodego Detektywa, a przede wszystkim rozdaniem dla każdego dziecka licznych nagród. Uczniowie klasy IIId będą dbali w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach o ład i porządek.