UCZNIOWIE Z SP nr 8 W FINALE WOJEWÓDZKIM KONKURSU HISTORYCZNEGO

Konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych to juz tradycja. Przed reformą nosiły one zaszczytne miano "olimpiad". W tym roku szkolnym uczniowie mogli rywalizować jedynie z czterech przedmiotów: języka polskiego, matematyki, przyrody i historii.
      Ten ostatni przyniósł szczególnie wiele satysfakcji naszej szkole, ponieważ aż czterech uczniów z klas szóstych zakwalifikowało się z etapu rejonowego, który miał miejsce 26 lutego 2005roku w SP nr 5 w Żarach, do etapu wojewódzkiego. Sa to: Adam Tkacz (zdobył maksymalną ilość punktów - 40), Tomasz Kilasa, Kacper Rutkowski i Maciej Godlewski.
     Warto dodać, że do konkursu historycznego w SP 8 przystąpiło czternaście osób, z których sześć przeszło do wspomnianego wyżej etapu rejonowego. Ich opiekunem, a zarazem prowadzącym koło historyczne w naszej szkole jest pan Robert Młynarski.
     Gratulujemy i życzymy połamania piór "w województwie"

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"
      W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "KRĄG" Szymon Siudak ucz. klasy VI d zajął II miejsce w woj.
      Test konkursowy składał się z trzech części:
  • pytania dotyczące historii Polski i jej znaczenia dla historii Europy
  • ,
  • pytania z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej
  • ,
  • zwięzła część opisowa dotycząca Regionu
  • .
          W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z naszej szkoły.