"ÓSEMKA" PODCZAS DNI FRANKOFONII

Na zaproszenie Uniwersytetu Zielonogórskiego grupa teatralna "Ósemka" z Żarskiego Domu Kultury miała zaszczyt reprezentować Żary podczas gali teatralnej.
      Członkami zespołu są dzieci z klasy Vd Szkoły Podstawowej nr 8, które uczą się języka francuskiego według rozszerzonego programu Delf. Pokazany przez nich spektakl "Kopciuszek" zrealizowany został we współpracy z Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jesienią każdego roku nauczyciele stażyści z Francji odbywają w naszej szkole praktyki zawodowe w ramach europejskiego programu Erasmus Sokrates. To oni są współautorami scenariusza według którego powstał spektakl.
     17 marca w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego grupa teatralna bawiła publiczność własną interpretacją historii Kopciuszka, oczywiście w języku francuskim.
     Jesteśmy dumni, że byliśmy jedynym zespołem spoza Zielonej Góry, w którym dzieci grały w języku francuskim.