Powrót
ROK SZKOLNY 2006/2007

KONKURS PLASTYCZY
W 37 Międzynarodowym Konkursie plastycznym ucz. kl. IIc zdobyli medale:
 • super złoty - Ewelina Siutkowska
 • złoty - Łukasz Pawłowski
 • srebro - Andrzej Adamski, Paulina Nowicka, Karolina Lipska
 • brązowy - Martyna Jaroszyk

 • Gratulujemy wszystkim uczniom!

  KOROWÓD HISTORYCZNY
  27 maja odbył się „Korowód Historyczny” - związany z upływem 1000 lat od pierwszej wzmianki o Żarach. Uczestniczyło w nim blisko 90 grup z kraju i zagranicy: ok. 3000 uczestników w specjalnych strojach, kilka orkiestr, wiele zaprzęgów konnych, zabytkowy dyliżans, kilka grających platform, a nawet kosmiczny kombajn. Przedstawione zostały wszystkie epoki z życia miasta. Od rana w rynku przyrządzono 1000m kiszki łużyckiej na 1000 lecie Żar. Dodatkowo przygotowano wiele innych atrakcji. Bęła to jedyna z ciekawszych lekcji historii miasta, pokazana z humorem i przymrużeniem oka. Taka okazja zdarza się raz na 1000lat.


  TURNIEJ WIEDZY O ŻARACH
  W Turnieju Wiedzy o Żarach "Żary, moje miasto" uczniowie naszej szkoły: Anna Tobojka, Monika Adamenko i Jacek Koszałka zajęli I miejsce. Gratulujemy

  "KANGUR MATEMATYCZNY" 2007
  Dwoje uczestników konkursu matematycznego wygrało wycieczkę do parku rozrywki Babelsberg: Jędrzej Wojdyło z kl. 3d (108,75 pkt) oraz Marek Mokijewski z kl. 5a (126,25 pkt).
  Inne bardzo dobre wyniki uzyskali:
 • Natalka Mielniczek z kl. 3b (97,50 pkt)
 • Mariusz Boguwolski z kl. 3b (96,25 pkt)
 • Krystian Dziędzioła z kl. 6b (133,75 pkt))

 • Gratulujemy wszystkim uczniom!

  KONKURS MAT 2007
 • Ilian Szczerba z kl. IIIc - 2 miejsce w woj.
 • Marta Pająk z kl. IVa - 1 miejsce w woj.
 • Gabriel Mirmeci z kl. IVa - 3 miejsce w woj.

 • Marek Mokijewski z kl. Va - 1 miejsce w woj.
 • Sandra Sobaszek z kl. Vd - 3 miejsce w woj.

 • Gratulujemy!

  KONKURSY PLASTYCZNE
  Bezpieczeństwo dla wszystkich - wyróżnienie w Międzynarodowym kon. dla kl. IIc
  Czytaj bo warto - wyróżnienie w woj, konkursie dla Pauliny Nowickiej z kl. IIc
  W Polsce bije serce świata..., a czy Twije serce bije dla Polski - wyróżnienie dla Oli Trafas i Wojtka Klisza na etapie woj.Ogólnopolskiego konkursu pod patronatem MEN.

  ŚWIĘTA MAJOWE
  Najbardziej lubianym miesiącem roku jest bez wątpienia maj. Dzieje się tak m.in.za sprawą świąt, które obchodzimy. 1 maja - święto ludzi pracujących. Tuż po święcie pierwszomajowym - patriotyczna uroczystość wspominająca konstytucję 3 maja.  27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający te rocznice.

  X POWIATOWY PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH BALLADYNA 2007
  Zespół teatralny ŻDK/SP 8 "Mała Ósemka" za spektakl Gdzieś tam w Bieszczadach otrzymał Srebrną Balladynę, a zespół "Ósemka" za spektakl Z pamiętnika nauczycielki - Brązową Balladynę. Reżyserem spektakli jest p. D. Giecold. Gratulacje!

  KONKURS EKOLOGICZNY
  13 kwietnia 2007r. w V Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Szkolę Podstawową nr 2 pod hasłem „Mądrość czerpiemy z nieba, ziemi - dębów i buków” - I miejsce zajęła ekipa z naszej szkoły w składzie: M. Boguwolski, J. Zduński, J. Rybak z kl. III b oraz I. Szczerba kl. III c i E. Pałęga z kl. III d. Gratulacje!

  Uczennica W. Wilkin z kl. IV a otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „ Święta w miniaturze” zorganizowanym przez Młodzieżowy dom Kultury w Żarach.

  WESOŁYCH SWIĄT
  Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych, wesołych Świąt Wielkanocnych pełnych szczęscia, zdrowia oraz zgody.

  ZABAWA Z ORTOGRAFIĄ
  2 kwietnia 2007r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkursu Ortograficzny „O złote pióro Dyrektora Szkoły” dla klas III. Dzieci poprzez zabawę utrwalały reguły ortograficzne, wykazywały się aktywnością twórczą oraz umiejętnością pracy w grupie rówieśniczej. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Zapraszamy za rok.

  TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
         Marcin Mistoń kl. VI b zajął I miejsce, Jacek Koszałka z kl. VI a II miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Widzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Drużynowo nasza szkoła zdobyła I miejsce. W skład zwycięskiej drużyny weszli: M. Mistoń, J. Koszałka, R. Herda.
  Gratulujemy!

  SZKOLNY KONKURS MISTRZ KLAWIATURY
  W klasach trzecich tytuł mistrzowski zdobyli: Ada Leszka z kl. IIIc i Patryk Szrek z IIIc, natomiast w klasach drugich: Ania Szymańska z kl. IIa i Olaf Trzciński z IIb.
  Gratulacje

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SIENKIEWICZOWSKI
  Uczennice naszej szkoły: Aleksandra Moczulska z klasy V a zajęła I miejsce, Justyna Majewska z klasy VI a zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Sienkiewiczowskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3.
  Gratulujemy!

  RECYTACJE
      Dnia 15 lutego odbyły się eliminacje szkolne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród uczestników jury nominowało: A. Wasiak, M. Starzec, M. Rogalskiego, L. Zwierz, P. Polańskiego, K Klijewską, W. Lech, K. Dudek oraz dzieci, które uczęszczają do ŻDK: J. Żabilska, B Kantorska, W. Pernak, A. Zinkiewicz, W. Wilklin, A. Moczulska i A. Łabuda.
  Gratulujemy!
  Uczeń klasy IV b Patryk Polański, który reprezentował naszą szkołę w eliminacjach miejskich Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego otrzymał nominację do udziału w eliminacjach powiatowych. Cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów.

  DZIEŃ KOBIET     Dzień Kobiet to święto obchodzone corocznie 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. 8 marca 1908 r. w Nowym Jorku kobiety domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Zwyczajowo w tym dniu mężczyźni wręczają kobietom kwiaty.

  WYCIECZKA
      W dniach 3-4.02.2007 r. grupa 18 osób pod opieką p. M. Markowskiej wyruszyła na dwudniową wycieczkę. Oglądaliśmy egzotyczne zwierzęta w ZOO w Opolu , pluskaliśmy się na basenie w Tarnowskich Górach, modliliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze oraz wdrapaliśmy się na górę w Olsztynie, by z bliska obejrzeć ruiny zamku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej wyprawy. Szykujemy się już na następną! Nie możemy się doczekać maja, bo wtedy zamierzamy wyruszyć do Trójmiasta, Malborka i Torunia.

  WALENTYNKI
      14 lutego, obchodzimy od niedawna nowe dla naszej kultury święto - Walentynki. Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami.

  ROZWIJANIE CZYTELNICTWA
          Tradycją Szkoły Podstawowej nr 8 jest uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. W dniach 12-13 lutego 2007 roku w żarskiej Ósemce odbyły się imprezy czytelnicze promujące czytanie książek.
          Pierwszoklasiści uczestniczyli w happeningu teatralnym poznając regulamin biblioteki i zasady korzystania z księgozbioru. Opuściły bibliotekę z pamiątkowym dyplomem, zakładką do książki oraz kolejnym numerem czytelnika.

  ZESPÓŁ TEATRALNY "MAŁA ÓSEMKA" - LAUREATEM
          Zespół teatralny „ Mała ósemka” ŻDK / SP 8 został po raz kolejny LAUREATEM XVII Powiatowych Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Sulęcinie. Otrzymał nagrody: Prezydenta Miasta Zielonej Góry, ks bp Adama Dyczkowskiego, Wojewody Lubuskiego. Spektakl "Noc nad Betlejem" wyreżyserowała p. D. Giecold. Oprawę muzyczną przygotowała p. M. Woroniec, a scenografię: p. I. Sulczewska,E Wentlant. Gratulujemy!

  ÓSEMKA NAJLEPSZA
        W hali sportowej SP 10 rozegrano pierwszy Noworoczny Turniej Dzieci w Piłce Nożnej im. Zdzisława Raczkowskiego. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z żarskich podstawówek. Turniej wygrali chłopcy z SP 8. Zwycięski zespół wystąpił w składzie:J. Szrek, P. Szrek, K. Winnicki, R. Pawlikowski, S. Mirmeci, B.Domagała, P. Zieliński, R. Wersler, J. Wojdyło, D. Gasiuk Opiekunem zespołu jest pan B. Kaczmarski.

  KONKURS
        W konkursie plastycznym „Samochód marzeń” uczennica naszej szkoły Ania Pawłowska z klasy IV c otrzymała nagrodę główną, A Ola Trafas z klasy II c otrzymała wyróżnienie.

  BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII

  W trosce o bezpieczeństwo uczniów podczas ferii zimowych 9 stycznia 2007 r. w szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I z policjantem. Starszy sierżant B. Górski rozmawiał z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w kontaktach z nieznajomymi, bezpiecznych zabaw w czasie wolny. Zależy nam, aby wszyscy nasi uczniowie wesoło i bezpiecznie spędzili czas wolny.

  KONKURSY PRZEDMIOTOWE - szkolne I stopnia
  KONKURS HUMANISTYCZNY
  Paulina Sulczewska kl. 6 c
  Mateusz Krajnik kl. 6 d
  Justyna Majewska kl. 6 a

  KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY
  Mateusz Krajnik kl. 6 d
  Marcin Mistoń kl. 6 b
  Krystian Dziędzioła kl. 6 b
  Karolina Ptasińska kl. 6 b
  Karolina Kulon kl. 6 a

  LUBIMY MATEMATYKĘ
         Z radaością informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki w ogólnopolskim konkursie matematycznym "Alfik".
 • Marta Pająk z kl. IV a - 1 miejsce w woj. i 17 w kraju.
 • Marek Mokijewski z z kl. V a - 1 miejsce w woj. i 86 w kraju.
 • Jędrzej Wojdyło z kl. 3 d - 3 miejsce w woj. i 219 w kraju.

 • Marta w nagrodę weźmie udział w dwutygodniowym obozie "Konie, matematyka, języki". Gratulujemy!

  ŚWIĄTECZNY KIERMASZ
        Tradycyjnie, jak co roku w grudniu odbył się w szkole kiermasz. Świąteczne stroiki i ozdoby choinkowe wykonane z masy solnej, papieru i drewna prezentowane na kiermaszu to efekt wspólnej pracy uczniów i rodziców z klasy II c.

  Łukasz Pawłowski klasa II c - został laureatem Rejonowego Konkursu Plastycznego „Święta w miniaturze”

  MIKOŁAJ
        6 grudnia świetlicę szkolną odwiedził św. Mikołaj i przekazał dzieciom cukierki Miłości i koleżeństwa. Dzieci, po zjedzeniu mikołajowego przysmaku, jak zaczarowane, były dla siebie miłe, serdeczne i koleżeńskie. Mamy nadzięję, że dzieci będą życzliwe dlą siebie do końca roku szkolnego.

  WOLONTARIAT
        W naszej szkole od roku istnieje Szkolne Koło Wolontariatu Niezapominajka. Jego głównym celem jest niesienie pomocy w formie dobrego słowa, gestu, wiersza, piosenki i inscenzacji.
        5 grudnia nasi ucznowie wystąpili w Lunie na Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania za występ artystyczny.
  ŚWIETLICA SZKOLNA - ANDRZEJKI
      W ramach pracy świetlicy przepro-wadzane są cykliczne zajęcia związane z kalendarzem uroczystości świetlicowych. Do tych zajęć należą między innymi andrzejki.
     W tym roku świetlica szkolna przeobraziła się w piramidę egipską, wypełnioną Faraonami, Kleopatrami oraz oczywiście wróżbiarzami egipski-mi. Główną postacią naszej piramidy była maska Tutenchamona, która chroniła magicznej lampy-wyroczni, odpowiedzialnej za udane wróżby. Natomiast świetlikowe Kleopatry strzegły magicznego płomienia z lampy, by ani na moment nie zgasł, w przeciwnym razie mogłoby dojść do tragedii, Tutenchamon mógłby rzucić na dzieci klątwę, a tego nikt przecież nie chciał. Na szczęście wszystkie wróżby udały się, płomień nie zgasł, a Tutetenchmon nadal może spokojnie spoczywać w swoim sarkofagu w Egipcie.
         Wszyscy doskonale się bawili, a sam "piramidowy" pomysł cieszył się ogromnym uznaniem. Zapraszamy na wróżby w następnym roku, możecie być pewni, że was zaskoczymy.
  zdjęcia

  ANDRZEJKI
         Andrzejki obchodzimy w wigilię (czyli w przeddzień) dnia świętego Andrzeja. Jest to wieczór poświęcony wróżbom, które dotyczą przyszłości, miłości. Jedną z najbardziej popularnych wróżb andrzejkowych jest lanie wosku.
         Uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej 29 i 30 listopada z zespołem "Słoneczne rytmy".

  SIATKÓWKA
        W listopadzie rozgrywane były mecze piłki siatkowej dziewcząt w ramach Żarskich Igrzysk Młodzieży. Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn żarskich szkół podstawowych. Reprezentantki naszej szkoły od pierwszego starcia nie pozwoliły przeciwniczkom zdobyć przewagi nad sobą i wygrały pierwszy mecz 2:0. Wszystkie kolejne spotkania również zakończyły się zwycięstwem naszych dziewcząt. Dziewcząt efekcie zespół nasz zajął I MIEJSCE, nie przegrywając żadnego meczu. Dziewczęta awansowały do rozgrywek powiatowych, których będziemy gospodarzem 9 stycznia 2007r.
        Skład reprezentacji: Karolina Kulon (kapitan), Ilona Nowak, Paulina Karcz, Paulina Zielińska, Netta Łabuda, Joanna Gałach, Paulina Trawiska, Anna Markowska, Anna Tobołka, Aleksandra Bieńkowska.
        Trener: Agnieszka Żabicka
  Gratulujemy!

  PRZYZNANIE CERTYFIKATU
        Decyzją administratora strony Kidprotect. pl - strona internetowa naszej szkoły otrzymała w dniu 10 listopada 2006 roku Certyfikat Strony Przyjaznej Dzieciom i prawo używania logo.

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
        11 listopada 1918 r. - przekazanie przez Radę Regencyjną Józefowi Piłsudskiemu władzy wojskowej. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości Polski.
  Dzisiaj wielka jest rocznica -
  Jedenasty Listopada!
  Tym, co zmarli za Ojczyznę,
  hołd wdzięczności Polska składa (...)

  Uroczyście biją dzwony,
  w mieście flagi rozwinięto...
  i me serce się raduje,,
  że obchodzę Polskie święto.
  L. Wiszniewski

        Z okazji obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas IV-VI przygotowali przepiękne przedstawienie, które wzruszyło nas wszystkich. Serdecznie dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej.

  KONKURS PLASTYCZNY
        Nagrodę dodatkową w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Mieszkam w Europie" - otrzymała Aleksandra Trafas z kl. IIc. Gratulujemy!!!  ZADUSZKI
  W dniu Zaduszek, w czas jesieni,
  odwiedzamy bliskich groby,
  zapalamy zasmuceni,
  małe lampki - znak żałoby.
  W. Broniewski  HALLOWEEN
        Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow's Eve. W XIXw przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej.
        W naszym kraju Halloween stało się popularne pod koniec lat 90-tych. Przeważnie w tym dniu organizowane są liczne imprezy w klubach, występy teatralne, projekcje filmowe. Głównym elementem scenografii są: oświetlona dynia i lampiony.
        31 października w naszej szkole też zorganizowano Halloween. Uczestnikami i organizatorami byli uczniowie z klas młodszych uczęszczający w zajęciach na świetlicy szkolnej. Przebrani za duchy, straszydła i czarownice, przechadzali się po szkolnych korytarzach, śpiewali piosenki wprowadzając wszystkich w tajemniczy, świąteczny nastrój.

  W KRAINIE PANI MUZYKI
        W ramach comiesięcznych spotkań z muzyką, dnia 23 października uczniowie klas młodszych wzięli udział w koncercie filharmonii. Tym razem naszymi gośćmi byli INDIANIE z Ameryki Południowej. Podczas koncertu dzieci wysłuchały utworów granych na instrumentach dętych, zapoznały się z kulturą Indian.


  PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ
        11 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Radosne i przejęte pierwszaki złożyły ślubowanie:
  "Ślubuję na sztandar szkoły
  uczyć się pilnie i chętnie,
  szanować pracę swoją i innych ludzi,
  dbać o dobre imię szkoły i klasy,
  żyć odważnie i uczciwie,
  kochać swoją Ojczyznę
  i pracować dla niej kiedy dorosnę".
        Życzymy wszystkim pierwszakom: samych piątek i szóstek, wielu sukcesów, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz samych miłych dni w naszej szkole.

  DZIEŃ CHŁOPAKA
  Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:
  align="left" vspace="3" hspace="10" - Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
  - Ciastek - tylko tych najsłodszych
  - Samochodów - tylko tych najszybszych
  - Zabaw - tylko najweselszych
  - Przygód - tylko najciekawszych
  ... i butów - takich, co najlżejsze
  w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!

  DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
        22 i 23 września obchodziliśmy "Europejski Dzień bez samochodu". Dzieci naszej szkoły wykonały plakaty propagujące turystykę pieszą i rowerową. Brały udział w wycieczkach integracyjnych poznając przyrodę najbliższych lasów i okolic. Klasy starsze uczestniczyły w rajdzie rowerowym i zawodach sportowych. Najlepsze klasy w poszczególnych konkurencjach nagrodzono pamiątkowymi dyplomami.

  ROK SZKOLNY 2006/2007 W poniedziałek - 4 września rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Po wspaniałych wakacjach mamy siłę na szkolne zmagania. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wszystkiego dobrego w ROKU SZKOLNYM 2006/2007.

  UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH
  klasa I a

  klasa I b

  klasa I c

  klasa I d