Powrót
ROK SZKOLNY 2007/2008

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008
    20 czerwca 2008r. o godz. 9.00 na placu apelowym odbędzie się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2007/2008. Życzymy wszystkim pomyślności, sukcesów oraz wyczekiwanych i słonecznych wakacji.

BEZPIECZNE WAKACJE
    Wakacje to czas wypoczynku i zabawy. Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wypoczynku, przywożąc do domu dobra kondycję, wspaniały humor i piękną opaleniznę.
Bezpieczne kontakty
0 801 199 990 - Ogólnopolski telefon zaufania. Pomoc, wsparcie psychologiczne. Czynny codziennie w godz. 16.00 - 21.00.
997 Policja
998 Straż Pożarna
999 Pogotowie Ratunkowe
112 - połączenie bezpłatne (można zadzwonić z dowolnego telefonu).
Zadbaj, aby mieć przy sobie legitymację szkolną, kartkę z adresem, numerem telefonu, grupą krwi

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
    W dniach 10, 11 i 12 czerwca na lewym korytarzu szkoły (parter) zostanie przeprowadzony kiermasz podręczników. Podręczniki mają być podpisane na stronie tytułowej ołówkiem (nie na kartkach i nie długopisem). Niezbędne informacje to: imię i nazwisko właściciela, klasa i cena podręcznika (nie może przekraczać 50% wartości nowej książki).
Przebieg kiermaszu:
10 czerwca - wrotek - uczniowie przychodzą z nauczycielami uczącymi klasy w następujących godzinach:
8.00 - 10.00 - klasy czwarte zdają swoje podręczniki (oprócz ćwiczeń i podręcznika do języka polskiego - zmiana podręcznika).
od 10.00 do 12.00 - klasy trzecie zakupują podręczniki.
11 czerwca - środa - uczniowie przychodzą z nauczycielami uczącymi klasy w następujących godzinach:
8.00 do 10.00 - klasy piąte zdają swoje podręczniki (oprócz ćwiczeń).
od 10.00 do 12.00 - klasy czwarte zakupują podręczniki.
12 czerwca - czwartek - uczniowie przychodzą z nauczycielami uczącymi klasy w następujących godzinach:
8.00 do 10.00 - klasy szóste zdają swoje podręczniki (oprócz ćwiczeń).
od 10.00 do 12.00 - klasy piąte zakupują podręczniki.

Każdego dnia klasy przygotowują swoje stanowiska (oddzielnie), w wychowawcy wyznaczają 5 osób odpowiedzialnych za obsługę kiermaszu (zebranie i ewidencja podręczników, zapis sprzedanych egzemplarzy, rozliczenie). Po godz. 12.00 uczniowie z każdej klasy, przeprowadzający kiermasz, rozliczają się z kolegami.
Wybrani przez wychowawców uczniowie mają najpóźniej do poniedziałku zgłosić się do p. Ropskiej po szczegółowe informacje, dotyczące funkcji.

SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY
    14 maja w godz. 10.45 - 12.35 odbył się "Szkolny konkurs informatyczny dla kl. IV-V". Konkurs składał się z 2 etapów. Do I etapu (test) przystąpiło 28 osób. 9 ucz, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście przystapiło do II etapu. Finalistami konkursu zostali: I miejsce - Krzyś Posch z kl. 5a, II miejsce Michał Owsianicki z kl. 5c, III miejsce Adrian Dziędzioła z kl. 3c. Wyróżnienia: Justyna Rybak, Piotr Gajda, Jędrzej Wojdyło, Iza Chorąży, Marta Pająk, Bartłomiej Zieliński. Gratulujemy!!!

3 MAJA
    W środę 30 kwietnia odbył się uroczysty apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Kl. 4 b przedstawiła montaż słowno – muzyczny. Można było wysłuchać pięknych strof o kraju ojczystym oraz osobach, które przyczyniły się do powstania Konstytucji. Gość specjalny apelu prof. Jerzy Piotr Majchrzak wręczył nagrodę ucz. Wiolecie Lech z kl. VI a za ciekawe przedstawienie wierszy.


DNI PATRONA
    Z okazji DNI PATRONA w dniach 14-21 kwietnia odbyło się szereg imprez szkolnych. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o naszym PATRONIE, przygotowali stroje z XI wieku, portrety oraz kadr z życia Bolesława Chrobrego. Najciekawsze prace uczniów można podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu szkolnym. Jednym z akcentów był "Przełajowy bieg Chrobrego" z podziałem na grupy wiekowe. W czwartek uczniowie zapoznali się z prezentacjami multimedialnymi: "Panowanie Bolesława Chrobrego", "Nasza Szkoła". Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie :).

DZIEŃ OTWARTY 2008
     W ramach promocji szkoły w środowisku dnia 10 kwietnia nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. B. Chrobrego zorganizowali "Dzień Otwarty Szkoły". Ta kwietniowa impreza była adresowana przede wszystkim do pierwszoklasistów (oraz ich rodziców), którzy w roku szkolnym 2008/09 rozpoczną edukację w naszej szkole.
     Było bardzo kolorowo i wesoło. Goście mogli podziwiać prace naszych uczniów, osiągnięcia artystyczne i sportowe. Obejrzeli spektakl teatralny, prezentacje wokalno-instrumentalne, sportowe, medialne. Dzień ten również był okazją do porozmawiania z dyrektorem i pracownikami szkoły, obejrzenia gabinetów lekcyjnych, sal komputerowych, stołówki, biblioteki i świetlicy. Odbyło się równiez spotkanie z przedstawicielami wydawnictw szkolnych.

     Dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszej szkoły i zapraszamy do nas:)))

WIELKANOC
    Życzymy zdrowia, szczęścia i humoru dobrego, wspaniałego czasu rodzinnego, wesołego śmigusa - dyngusa, smacznego jajka i niech te święta będą jak bajka.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
    Dnia 17 marca odbył się w naszej szkole - VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla klas I-III "O złote pióro dyrektora szkoły". Do konkursu zostały zaproszone wszystkie żarskie szkoły podstawowe. Nasza szkołę reprezentował 3-osobowy zespół uczniów z klas młodszych. Tematyka tegorocznego konkursu była typowo świąteczna i wiosenna.
KONKURS "MAT 2008"
Wyniki konkursu "Mat":
Marta Pająk z kl. 5a - 1 miejsce w woj.
Marek Mokijewski z kl. 6a - 1 miejsce w woj.
Gratulujemy!!!

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
    Dnia 19 lutego przeprowadzony został I etap szkolnego konkurs "Mistrz ortografii". Objął on wszystkie dzieci klas 4-6. Spośród uczniów zostaną wyłonieni najlepsi, którzy zmierzą się w finale zaplanowanym na 27 lutego. Zwycięscy otrzymają tytuł "Mistrza ortografii" i nagrodę książkową.
Czekamy na finalistę:))

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
    Dnia 15.02.2008r. odbyły się eliminacje szkolne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich udział 77 uczniów. Dziecięcym prezentacjom przysłuchiwało się jury, które nominowało 8 recytatorów do eliminacji miejskich.
NOMINOWANI- KL.I-III: Sebastian Kosałka kl. Ib, Marta Starzec kl. IId, Jan Sękowski kl. IId, Katarzyna Kukla kl. IIc, Barbara Kantorska kl. IIIa/ŻDK, Julia Zabilska kl. IIc/ŻDK, Elżbieta Mierzwiak kl. IIIa/ŻDK, Oliwia Ślusarz kl IIIa/ŻDK
KL.IV-VI:Laura Zwierz IVc, Adrianna Przytarska Vb, Hubert Sieńko Va, Agnieszka Siemaszko IVa,Aleksandra Wiciejewska ŻDK, Maksymilian Staniszewski VIa/ŻDK, Aleksandra Moczulska VIa/ŻDK, Urszula Janiak VIc/ŻDK.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCESY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH!!!
      Nasi uczniowie klas VI odnieśli znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych. Finalistą konkursu matematyczno-przyrodniczego został Marek Mokijewskji z kl. VIa.Finalistami bloku humanistycznego są: Emilka GrodźSandra Sobaszek z kl. VId oraz Paulina Trawińska z VIa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:))))

ŚWIĘTO MATEMATYKI
    W konkursie "Święto matematyki" dla uczniów szkół podstawowych nasz ucz. Marek Mokijewski zajął I miejsce (w części indywidualnej). Konkurs zorganizowany został w Gimnazjum nr 2 w Zarach. Gratulujemy!!!

KONKURS MATEMATYCZNY "ALFIK"
Wyniki konkursu matematycznego "Alfik":
Adrian Knasiak z kl. 3b - 1 miejsce w woj.
Karol Kuźniak z kl. 3a - 3 miejsce w woj.
Jędrzej Wojdyło z kl. 4d - 4 miejsce w woj.
Marta Pająk z kl. 5a - 4 miejsce w woj.
Marek Mokijewski z kl. 6a - 7 miejsce w woj.
Gratulujemy!!!

INFORMACJE
Terminy imprez i spotkań w m-cu styczniu:
zabawa karnawałowa
14.01 - KL. I-III
16.01 - KL. IV-VI
spotkania z rodzicami
22.01 - KL. I-III
23.01 - KL. IV-VI
ferie zimowe
26 stycznia - 10 lutego 2008r.

NOWY ROK 2008
    W Nowym Roku życzymy wszystkim szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz siły, zapału i energii do realizacji nowych pomysłów.

JASEŁKA
    Jak co roku przed świętami zespół teatralny i wokalny uświetnił nam ostatnie dni starego roku przedstawieniem jasełkowym pt. "Nasza szopka".

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY
    12 grudnia uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez Szkołę Podsta-wową nr 10 w Kunicach. Zajęliśmy III miejsce. Uczniowie z naszej szkoły: Anetka Łabuda, Bartek Janicki i Marek Mokijewski otrzymali nagrody i dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
opr. D. Adamska

ZABAWA W TEATR
    W ramach akcji "Tryskam zdrowiem, jestem czysty i zadbany" zespół teatralny "Ósemeczka I" zaprezentował spektakl pt. "Baba Jaga u dentysty".
opr. M. Przyborska

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada odbyła się uroczystość patriotyczna - apel z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Przy dźwiękach muzyki, pieśni patriotycznych i recytacji wierszy oraz odśpiewaniu hymnu przez naszych uczniów oddaliśmy hołd wszystkim, którzy mieli swój udział w odzyskaniu wolności i niepodległości naszej Ojczyzny.            opr. M. Woroniec

KONKURS INFORMATYCZNY
W dniu 23 XI odbył sie finał konkursu informatycznego "Mistrz klawiatury" dla klas II-III. Uczestniczyło w nim 14 ucz. (2 osoby z klasy, które uzyskały najwyzsze wyniki w eliminacjach klasowych). MISTRZEM KLAWIATURY klas III został Olaf Trzciński z kl. 3b, natomiast MISTRZEM KLAWIATURY klas II - Łukasz Tonke z kl. 2b.
Gratulujemy!!!
Pamietaj: "Żeby zostać mistrzem - trzeba wielu ćwiczeń".
opr. D. Adamska

DZIAŁANIA NA RZECZ INNYCH
Nasi uczniowie po raz drugi brali udział w akcji Adopcja na odległość w ramach której zbierali, wspólnie z dziećmi z innych żarskich szkół, pieniądze na opłacenie roku nauki Simonowi Nazaramba, przebywającemu w ośrodku misyjnym prowadzonym przez polskich misjonarzy w Namungongo w Ugandzie. Dzięki ofiarności wielu osób udało się zebrać wymaganą kwotę. Dziękujemy serdecznie.
opr. M. Markowska

WYCIECZKA
Termin wycieczki 19-21.11.2007r. Trasa: Zwiedziliśmy Kraków. Potem oglądaliśmy wnętrze kopalni soli w Bochni, gdzie jeździliśmy podziemną kolejką i graliśmy w piłkę na nietypowym, bo znajdującym się pod ziemią, boisku. Mogliśmy również bawić sie na śniegu i podziwiać panoramę Tatr z Murzasichla. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na kremówki do Wadowic i obejrzeliśmy film trójwymiarowy w kinie w Katowicach. To była udana wyprawa.
opr. M. Markowska

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
    Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty - pomyślności, wielu sukcesów zawodowych i osobistych.


UROCZYSTE ŚLUBOWANIE
Idzie do szkoły mały pierwszaczek
głowę do góry ma!
Jest taki dzielny, nigdy nie płacze,
i nowy wierszyk już zna.

                                                KLASY PIERWSZE

    11 października 2007r. (czwartek) o godz.10.00 odbyło sie uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Życzymy naszym najmłodszym samych szóstek.

DZIEŃ EKOLOGICZNY
    W sobotę, 22 września zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Ekologiczny. W ten sposób przyłączyliśmy się do dwóch międzynarodowych akcji ekologicznych. 14 września rozpoczęła się całoroczna akcja „Sprzątanie świata” pod hasłem „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem.” 22 września to Europejski Dnień bez Samochodu, w naszej szkole obchodzonym pod hasłem „Niech żyje rower”.
    O idei tych akcji informowały gazetki ścienne. W piątek na korytarzach szkoły zorganizowaliśmy wystawę pokonkursową pt. „Coś z niczego”. Wszystkie eksponaty wykonano z odpadów, jakie codziennie powstają w naszych domach. Były warcaby z kapsli, pociąg z kartoników, rajska z wytłoczek po jajkach, płaszcz przeciwdeszczowy i wiele innych ciekawych przedmiotów. W sobotę starsze klasy wybrały się na ekologiczny zwiad po Zielonym Lesie. Młodsze klasy zaproszone zostały na część artystyczną. Każdy uczestnik akcji otrzymał naklejkę przedstawiającą uśmiechniętą kropelkę. Przykleimy je nad umywalkami i będziemy pamiętać o oszczędzaniu każdej kropli wody.       Opiekun SKLOP M. Hyska
Inauguracja roku szkolnego 2007/2008

    Witamy serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców po dwumiesięcznej przerwie w nauce i szkolnych obowiązkach.
    Drodzy uczniowie! Pragniemy, byście w szkole nie tylko zdobywali wiedzę teoretyczną, ale także rozwijali swoje zainteresowania i pasje. Życzymy wszystkim, by ten rok szkolny przyniósł wiele radości i sukcesów zarówno w życiu szkolnym, jak i osobistym.

ROK SZKOLNY 2007/2008