więcej

"Edukacja nie jest przygotowaniem do życia, ona sama jest życiem".

zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach
68-200 Żary, Partyzantów 9, woj. lubuskie tel. 068/363-67-23

e-mail:
dyrektor@sp8.zary.pl     wicedyrektor@sp8.zary.pl     sekretariat@sp8.zary.pl

Multimedialny Plan Miasta Żary
Zapisy uczniów do klas I odbywają się w sekretariacie szkoły.
ul. Partyzantów 9
68-200 Żary
Zapraszamy do naszej SZKOŁY:)

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2008r., godz.9.00
Przerwa świąteczna 22-31 grudnia 2008r.
Ferie zimowe 16 lutego - 1 marca 2009r.
Wiosenna przerwa świąteczna 9 - 14 kwietnia 2009r.
Sprawdzian zewnętrzny klas VI 2 kwietnia 2009r. godz. 9.00
Dni wolne 2.04.09r.(kl. 1-5) i 12.06.09r.
Dni wolne (po odpracowaniu) 10.11.08r.(20.09) i 2.01.09 r.(29.11)
Zakończenie roku szkolnego 19 czerwca 2009r.


    Z głębokim żalem informujemy, że 2 sierpnia br. odeszła od nas na zawsze wicedyrektor naszej szkoły, pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży                 mgr Irena Sulczewska

AKTUALNOŚCI...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
    19 czerwca 2009r. o godz. 9.00 na placu apelowym odbędzie się uroczyste zakończenia roku szkolnego.
      Życzymy wszystkim pomyślności, sukcesów oraz wyczekiwanych i słonecznych wakacji.
      Zapraszamy ponownie po wakacjach 1 września o godz. 9.00 na uroczystość powitania roku szkolnego 2009/10.

Do zobaczenia:)

BEZPIECZNIE PODCZAS WAKACJI
    Wakacje za kilka dni. To wspaniały czas do dobrej zabawy i wypoczynku, ale też czas, w którym trzeba pamiętać o bezpiecznym zachowaniu.
     Dnia 15 czerwca obyło się spotkanie z ratownikami WOPR, policją i strażą miejską. Ratownicy udzieli cennych rad jak należy zachować się nad wodą. Pani aspirant mówiła o tym jakich miejsc należy unikać, gdzie najlepiej bawić się i co robić kiedy znajdą się w niebezpieczeństwie.
     Wielką niespodziankę sprawili uczniom funkcjonariusze straży miejskiej, którzy nie tylko przypominali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa ale obdarowali uczniów odblaskowymi kamizelkami.

KONCERT

     15 czerwca odbył się koncert z okazji zakończenia nauki przez uczniów klas szóstych. Każda z kl. VI przygotowała atrakcyjny i bogaty program artystyczny.

To była świetna impreza!

SUKCESY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH
     Laureatka IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ekoimpresje 2009" i Złoty medal w 39 Międzynarodowum Konkursie Plastycznym w Japonii - Liwia Krause z kl. Ia
     III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tu, gdzie mieszkam" - Julia Stepa z kl. Ia

ZIELONA SZKOŁA
     W dniach 25-29 maja 2009r. uczniowie klasy III a i III b z naszej szkoły byli uczestnikami „Zielonej Szkoły” w Michałowicach k/Karpacza.
     Program „zielonej szkoły” był bogaty i atrakcyjny. Brali udział w zajęciach przyrodniczych, artystycznych, sportowych, uczyli się sztuki fotografowania. Bawili się na wspólnej dyskotece, ognisku z pieczeniem kiełbasek. Nasi mali podróżnicy nie tylko zdobyli nową wiedzę i umiejętności, ale także mieli okazję przeżyć ciekawe przygody daleko od domu rodzinnego, a przede wszystkim nawiązać nowe przyjaźnie. Z pobytu w Michałowicach dzieci przywiozły wiele pamiątek i dobrych wspomnień. Wiele z nich chciałoby zapewne jeszcze tam kiedyś powrócić.

Gratulujemy udanego pobytu:)))

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI
Dnia 3 czerwca uczniowie klas I -III uczestniczyli w spotkaniu z ratownikami Rejonowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratownictwa. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w kontaktach z psami. Dzieci w praktyczny sposób poznawały jak należy zachowywać się, aby nie zostać zaatakowanym przez psy i co należy zrobić w czasie spotkania z groźnym psem.

ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW UCZ. KL. 1
    8 czerwca (poniedziałek)o godz. 16.00 w auli naszej szkoły odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do klasy I od dnia 1 września 2009r.
więcej

PIKNIK "z CHROBRYM"
    23 maja, w sobotę, w godz. 16.00 - 20.00 bawiliśmy się na PIKNIKU, który zorganizowany został przez rodziców i społeczność szkolna. Pogoda dopisała, humory również, a co się ciekawego działo podczas pikniku można zobaczyć: galeria - piknik 2009.

      Zdjęcia w zakładce: galeria - Piknik 2009


KONKURS PLASTYCZNY

    Praca plastyczna ucz. kl. I a Karoliny Lepko zakwalifikowała się do konkursu ogólnopolskiego "Bądź zdrowa, Mamo! Zbadaj się". W nagrodę Karolina pojedzie na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzi Sejm, Senat i spotka się z organizatorkami projektu.
Życzymy powodzenia!!!

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
    Uczeń klasy VI a Krzysztof Posch zajął III miejsce w eliminacjach powiatowych X edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. "Bezpieczne wakacje z LUPO".
Serdecznie gratulujemy sukcesu.
WYNIKI KONKURSU HUMANISTYCZNEGO OMNIBUS 2009
    25 marca uczniowie z klas III – VI wzięło udział w konkursie OMNIBUS 2009. Test zawierał pytania z zakresu języka polskiego, sztuki, geografii, wiedzy ogólnej.
Laureaci konkursu:
Justyna Charkiewicz – IVa
Katarzyna Klijewska – VIb
Nikolas Wołek – IIId –
Wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
Natalia Kozłowska i Adam Pięta – z kl. IIId
Nagrodą dla laureatów jest pobyt na tygodniowym obozie w Sierpicach nad Bugiem. Uczniowie wyróżnieni otrzymują nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy.


TESTY
    5 maja uczniowie klas 1-3 przystąpili do testów kompetencji, sprawdzającego stopień opanowania przez nich umiejętności i wiadomości. Uzyskane wyniki dostarczą uczniom, rodzicom i nauczycielom informacji o postępach w nauce.

ŚWIĘTA MAJOWE
1 maja – Święto Pracy
2 maja – Dzień Flagi
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel patriotyczny związany z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klasy czwartej oraz zespoły wokalno-muzyczne.

DZIEŃ OTWARTY
    22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniowie z kół zainteresowań przygotowali: prezentację multimedialną, piosenki, wiersze inscenizacje językowe i ekologiczne, pokazy zapaśnicze, itp. Po programie goście zwiedzali szkołę i udali się na poczęstunek.
Zapraszamy do naszej SZKOŁY!!!

KONKURS INFO-ORTO
    3 kwietnia byliśmy organizatorami VII Międzyszkolnego Konkursu Ortogra-ficznego "O złote pióro Dyrektora szkoły". Tegoroczny konkurs to INFO-ORTO czyli zabawy, gry i ćwiczenia ortograficzne przy komputerze. Laureatami zostali uczniowie naszej szkoły: Sandra Płachta i Adam Pięta z kl. 3.
Gratulujemy!!!


ZESPOŁY WOKALNO-MUZYCZNE
    Zespoły wokalno - muzyczne z naszej szkoły umilają imprezy szkolne i międzyszkolne. 3 kwietnia wystąpiły z programem artystycznym dla zaproszonych gości.
ZŁOTA NUTKA
                 
    31 marca odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Muzycznego "Złota nutka"organizowanego przez SP nr 5. Naszą szkołę reprezentowali ucz. kl. 3, którzy zostali LAUREATAMI: Sandra Płachta, Marta Murawska, Kasia Kukla, Marta Starzec, Łukasz Tonke. Drużynie kibicowali koledzy i koleżanki z kl. 3c. Gratulujemy!!!


KLASY III - WIELE UMIEMY

X Międzyszkolny Turniej Szachowy:
Adam Pięta z kl. 3d – I miejsce w kat. do 10 lat
Igor Dziadul z kl. 3d – II miejsce w kat. do 10 latMistrzostwa Żagania OYAMA KARATE
Paweł Fiedor z kl. 3 b – I miejsce
Natalia Kozłowska z kl. 3 d – III miejsce


Taneczny Turniej Euroregionu Nysa
Emilia Mulawa z kl. 3d – III miejsce

Dziecięcy Festiwal Tańca Towarzyskiego:
Emilia Mulawa z kl. 3d II miejsce
Agata Bobowska z kl. 3d III miejsce
Marta Starzec z kl. 3d III miejsce


Agnieszka Waszakz kl. 3b I miejsce i złoty medal w III Międzyklubowych prezentacjach Tanecznych Sulechów 2009Powiatowa Liga Mistrzów w Zapasach:
Kacper Czarniecki z kl. 3d II miejsce
Przemysław Mędorowicz z kl. 3d III miejsce

SPRAWDZIAN PO KL. VI
Sprawdzian po klasie VI odbył się 2 kwietnia 2009r.
Test jest sprawdzianem umiejętności, które uczeń nabył w szkole podstawowej. Jego zadaniem jest sprawdzenie pięciu ważnych umiejętności:
1. czytania
2. pisania
3. rozumowania
4. korzystania z informacji
5. wykorzystania wiedzy w praktyce.


BALLADYNA 2009
Rada Artystyczna w składzie: G. Wydrowska, J. Kubacka, T. Siemiński po obejrzeniu 19 spektakli przyznała nagrody: Złote Balladyny, Srebrne Balladyny i Brązowe Balladyny. Nominację do finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Teatralnej otrzymały 4 zespoły: :
1. „Guliwer” – Miejskie Przedszkole nr 7
2. „Bez Nazwy” – Miejskie Przedszkole nr 1
3. „Kasta” – Gimnazjum nr 3
4. „Dycha” – Szkoła Podstawowa nr 10 w Żarach
Żelazną Balladynę przyznano T. Muńko – dyr SP nr 8 w Żarach.
Gratulujemy!!!

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W SIECI
Konkurs zorganizowany przez Pracownię Multimedialną Miekskiej Biblioteki Publicznej w Żarach, w ramach Ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczeństwo dzieci w sieci" z okazji Dnia bezpiecznego Internetu.
Laureatami Miejskiego konkursu "Bezpieczeństwo dzieci w sieci" w kategorii ucz. kl 1-3 zostali Szymon Abramowicz z kl. 3d, Klaudia Kasprów z kl. 1b. Wyróżnienie otrzymała Kamila Pok z kl. 1b.
Laureaci w kategorii klas 4-6: Paulina Nowicka i Karolina Pałys z kl. 4b. Wyróżnienie przypadło Teresie Juźko z kl. 6.             więcej
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURSY PLASTYCZNE
Ogólnopolski konkurs "Nasza pierwsza klasa" - nagroda główna dla kl. 1a (praca na stronie wydawnictwa JUKA)

Ogólnopolski konkurs "Miasto nocą" zorganizowany przez miesięcznik "ABECADŁO". Ucz. kl. 1a otrzymali tytuł Mistrza Pędzla i Palety. Laureaci: Wojciech Terebiński, Karolina Lepko, Kornelia Biskowska, Julia Stepa, Julia Niedzielan, Martyna Nowak, Julia Marciniszyn, Wiktoria Drozdek, Hanna Żabicka, Liwia Krauze.

II Ogólnopolski Turniej w Akrobatyce Sportowej "Piramidy 2009" - III m Kornelia Biskowska z kl. 1a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
KONKURSY
Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Stypendiada Wczesnoszkolna" Aleksandra Gieracz ucz. klasy 3b otrzymała wyróżnienie w kategorii czytelniczej.
Anita Kwiatkowska ucz. klasy 3d otrzymała wyróżnienie w kategorii - plastyka. Ponadto przyznano jej wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatową Komendę Policji.
Adam Pięta ucz. klasy 3d z otrzymał wyróżnienia w kategorii - ortografia i matematyka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DETEKTYWI W SZKOLE
W dniach 16.02-20.02 po raz koleiny w szkole odbywał się obóz detektywistyczny zorganizowany przy współpracy z Komendą Powiatowa Policji i Strażą Miejską. Przez 5 dni 28 uczniów poznawało tajniki pracy różnych wydziałów policji. Odbyły się ciekawe spotkania z funkcjonariuszami ruchu drogowego, kierownikiem rewiru dzielnicowych, policjantów dochodzeniowo -śledczych, wydziału prewencji. Młodzi detektywi brali udział w "ujęciu" sprawców włamania do szkoły, które okazało się częścią zajęć prowadzonych w ramach obozu. Zajęcia sportowe w sali gimnastycznej, kulig zorganizowany w baśniowej scenerii Zielonego Lasu, liczne nagrody przygotowane przez organizatorów dla wszystkich uczestników obozu sprawiły, że był to wspaniały czas nauki i wypoczynku dla uczestników.


FERIE
Przez 5 dni ferii bawiliśmy się na zajęciach Koła Eksperymentalnego.
Obejrzyjcie kilka fotek...
1.Czy wiecie, że metal można spalić? Te żółte iskierki to płonące opiłki żelaza.
2.Czy można na czubku szpilki postawić drugą szpilkę wbitą w korek z dwoma widelcami? Spróbujcie sami!
3.To samo zjawisko (obniżenia środka ciężkości) wykorzystaliśmy robiąc pajacyki – linoskoczki.


WALENTYNKI
    14 lutego - Walentynki. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami.

TRZYMAJ FORMĘ
    Trzymaj formę to hasło przewodnie ogólnopolskiej akcji prozdrowotnej proponującej aktywny styl życia i odżywiania się.
    W dniach 9 -13 lutego nasza szkoła aktywnie włączyła się w realizację głównych postulatów tego programu.
Do współpracy zachęciliśmy Rodziców, przypominając im by dziecko:
- zjadło w domu pierwsze śniadanie
- zabrało do szkoły drugie
- jadło codziennie warzywa i owoce
- piło jak najczęściej wodę lub soki naturalne
- ograniczało słodycze
- aktywnie spędzało czas wolny.

    W trakcie tego tygodnia przeprowadzono konkursy: „Wiedzy o zdrowiu”, plastyczny „Smak zdrowia”, literacki „Recepta na zdrowie”.
W całej szkole widać było, że trwa tydzień promujący zdrowie. Na korytarzach wywieszone były prace literackie, plastyczne oraz wystawa produktów szkodliwych i sprzyjających zdrowiu. Każdy dzień był dniem promującym warzywa i owoce, pieczywo ciemne. Wykonywano sałatki i surówki owocowo-warzywne, połączone z wiedzą o prawidłowym sposobie odżywiania. Na zajęciach z w-f wprowadzono elementy tańca i aerobiku. Finał był w piątek. Uczniowie prezentowali się w koszulkach sportowych z wyklejonym na nich hasłem prozdrowotnym. Wszyscy w minionym tygodniu trzymali formę pod każdym względem.


BAL KARNAWAŁOWY
    Karnawał (zapusty) - okres zabaw, bali, pochodów noworocznych trwający od Trzech Króli (6 stycznia) do Środy Popielcowej. Niekiedy karnawałem nazywa się jedynie ostatnie dni tego okresu, kiedy to organizowane są huczne parady przebierańców ubranych w specjalnie na ten cel przygotowane stroje karnawałowe.

    Bal karnawałowy w naszej szkole - 11 i 12 lutego. Szczególnie pięknie prezentowały się dzieci z klas młodszych. Ach! Co to był za bal!!!

KONKURSY
  Marta Pająk, uczennica klasy VI a została finalistką etapu wojewódzkiego konkursów interdyscyplinarnych:
- humanistycznego,
- matematyczno-przyrodniczego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS MATEMATYCZNY


  W tegorocznym ogólnopolskim konkursie matematycznym ALFIK 2008 startowali uczniowie kl. II-VI. Osiągnęli w nim bardzo wysokie wyniki. Najlepszy wynik, bo I miejsce w województwie i III miejsce w kraju uzyskał Adaś Pięta uczeń kl. 3d.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII
    W trosce o bezpieczeństwo uczniów podczas ferii zimowych w szkole odbywają się spotkania uczniów z policjantami. Trwają rozmowy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w kontaktach z nieznajomymi, bezpiecznych zabaw w czasie wolny. Zależy nam, aby wszyscy nasi uczniowie wesoło i bezpiecznie spędzili czas wolny.


BEZPIECZEŃSTWO
    Dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas V i VI cieszyły się spotkania z panią aspirant Sylwią Rupietą na temat: "Odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne" i "zagrożeń płynących z Internetu" przeprowadzone w dniach 3 i 4 lutego w szkole.

    Dnia 4 lutego odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów klas VI ze specjalistami ds uzależnień na temat "rodzina wobec zjawisk narkomanii i alkoholizmu" Frekwencja dopisała, a czas okazał się za krótki na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości pytań rodziców.

CZYTANIE
    Najlepiej czytająca klasą w szkole (sprawozdanie z biblioteki za I półrocze 2008/2009) jest klasa 3b.
Gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKI
4 lutego 2009r. w eliminacjach miejskich Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego wyró-żnienia otrzymali: Natan Zwierz z kl. Ic, Marta Starzec i Emilka Mulawa z kl. 3d.
Gratulujemy!

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Dnia 21 stycznia (środa) br. odbyły się eliminacje szkolne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Dziecięcym prezenta-cjom przysłuchiwało się jury, które nominowało 8 recytatorów do eliminacji miejskich.
NOMINOWANI- KL.I-III:
Natan Zwierz - 1c, Dominik Ksiuk - 2b,
Marta Starzec, Emilia Mulawa - 3d, Aleksandra Stępień - 3b
KL.IV-VI:
Barbara Kantorska - 4a, Paulina Nowicka - 3c,
Justyna Rybak - 5b, Bartek Kopeć - 6a.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Pasowanie uczniów kl. I pierwszych na czytelników biblioteki
     W dniach 22 i 23 stycznia odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej.

                                                  Klasy I w bibliotece


JASEŁKA
Zespół ucz. kl. 4c z naszej szkoły został LAUREATEM Powiatowych Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych. Spektakl przygotowały: p. M. Woroniec i s. Inga. Gratulujemy!

NOWY ROK 2009
W Nowym Roku życzymy wszystkim szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz siły i energii do realizacji nowych pomysłów.

BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW
    Dnia 3 grudnia 2008r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Żarach. w spotkaniu poświęconemu bezpieczeństwu uczniów w czasie przerwy świątecznej wzięli udział ucz. kl. I-VI. Szczególną uwagę panie zwracały na niebezpieczeństwo zabawy z petardami. Uczestnicy brali aktywny udział w spotkaniu. Chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą.

PROJEKT
    2 grudnia 2008r. zakończone zostały zajęcia w ramach projektu "Zawsze masz wybór" i finansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Żarach. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy VIb prowadził trener klubu tańca "STYL" p. P. Końcownik.

MISTRZ KLAWIATURY
              20 listopada 2008r. odbył się szkolny konkurs dla klas II-III „Mistrz klawiatury”. W grupie finałowej startowało 14 osób: Chojnacki Robert, Jelski Aleksander z 3a, Reszel Michał, Tonke Łukasz z 3b, Fidor Krystian, Płachta Sandra z 3c, Kraśniki Jacek, Pięta Adam z 3d, Cieślak Adrian, Kiepura Maciej z 2a, Niżnik Michał, Wardęga Dawid z 2b, Niemiro Mateusz, Pabich Mateusz z 2c.

Mistrzem klawiatury klas 3 został Łukasz Tonke z klasy 3b, klas 2 – Michał Niżnik z klasy 2b. Wyróżnienie otrzymała Sandra Płachta z 3c. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a MISTRZOWIE nagrody – niespodzianki.
Gratulujemy!!!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
7 listopada odbyła się uroczystość patriotyczna - apel z okazji 90 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Przy dźwiękach muzyki, pieśni patriotycznych i recytacji wierszy oraz odśpiewaniu hymnu przez naszych uczniów oddaliśmy hołd wszystkim, którzy mieli swój udział w odzyskaniu wolności i niepodległości naszej Ojczyzny. Apel przygotowała klasa 6b z zespołem "Kropla".       opr. M. Woroniec


UROCZYSTE ŚLUBOWANIE
    W październiku odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Życzymy naszym najmłodszym samych szóstek.


Idzie do szkoły mały pierwszaczek
głowę do góry ma!
Jest taki dzielny, nigdy nie płacze,
i nowy wierszyk zna.

                                            PASOWANIE NA UCZNIA


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODEWEJ

    Z okazji Święta Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty - pomyślności i samych sukcesów w życiu zawodowym oraz osobistym.

DZIEŃ EKOLOGICZNY
    W sobotę, 20 września zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Ekologiczny. Klasy starsze wybrały się na wycieczki piesze i rowerowe po Zielonym Lesie. Młodsze klasy zaproszone zostały na część artystyczną i zajęcia praktyczne. Każdy uczestnik akcji otrzymał torbę ekologiczną.

DZWONKI
                      Lekcje:             przerwy
1 lekcja     08.00-08.45       08.45-08.55
2 lekcja     08.55-09.40       09.40-09.50
3 lekcja     09.50-10.35       10.35-10.45
4 lekcja     10.45-11.30       11.30-11.45
5 lekcja     11.45-12.30       12.30-12.45
6 lekcja     12.45-13.30       13.30-13.40
7 lekcja     13.40-14.25       14.25-14.30
8 lekcja     14.35-15.15

ZEBRANIA Z RODZICAMI
    Spotkania wychowawców klas z rodzicami w miesiącu wrześniu:
rodzice uczniów klas I: 3 września 2008r.
rodzice uczniów klas II - VI: 8 września 2008r.
Serdecznie zapraszamy!!!

BEZPIECZNE KONTAKTY
0 801 199 990 - Ogólnopolski telefon zaufania. Pomoc, wsparcie psychologiczne. Czynny codziennie w godz. 16.00 - 21.00.
997 Policja
998 Straż Pożarna
999 Pogotowie Ratunkowe
112 - połączenie bezpłatne (można zadzwonić z dowolnego telefonu).
Zadbaj, aby mieć przy sobie legitymację szkolną, kartkę z adresem, numerem telefonu, grupą krwi

Inauguracja roku szkolnego 2008/2009
    W poniedziałek 1 września o godz. 9.00 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2008/2009.
    Drodzy uczniowie! Pragniemy, byście w szkole nie tylko zdobywali wiedzę teoretyczną, ale także rozwijali swoje zainteresowania i pasje. Życzymy wszystkim, by ten rok szkolny przyniósł wiele radości i sukcesów zarówno w życiu szkolnym, jak i osobistym.
ROK SZKOLNY 2008/2009