AKTUALNOŚCI...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
        23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W trakcie uroczystego apelu dyrektor szkoły Tomasz Muńko, w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnał przechodzącą na emeryturę Panią wicedyrektor Barbarę Sobotkiewicz-Brzezińską. Uczniowie podziękowali wierszem i piosenką. Przedstawiciel Rady Rodziców bukietem kwiatów. Wszyscy zgodnie zaznaczyli, że Praca przy boku Pani wicedyrektor była zaszczytem i wyróżnieniem. Przez wiele lat pokazywała nam, z jaką odpowiedzialnością należy kierować placówką, zawsze mając na uwadze dobro przede wszystkim uczniów i nas, swoich pracowników. Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce.
      Już wakacje:) Życzymy wszystkim pomyślności, sukcesów oraz słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji!

NAJLEPSI W ÓSEMCE w kl. 4-6

Gratulacje!
Niestety nie wszyscy uczniowie znajdują się na zdjęciach (byli nieobecni).

NAGRODY BURMISTRA 2016/17
    Pani Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary wręczyła uczniom nagrody pieniężne i podziękowała nauczycielom oraz trenerom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sztuki i sportu w roku szkolnym 2016/2017.
    Nagrodzeni: Morawska Natalia, Morawska Oliwia, Poniewierka Wiktoria, Kicuła Aleksandra, Nikola Seremak, Lipińska Kinga, Porębski Krzysztof, Pająk Stanisław, Piotr Jarocki, Mleczko Gabriel, Dolaczyński Maciej, Kędzierski Filip, Sieradzki Hubert, Pok Krzysztof, Stępień Grzegorz, Mysiorek Jakub, Mysiorek Kacper, Kilanowski Wojciech, Klimowicz Aleksander, Cieślak Aleksander, Brąs Lena, Męderowicz Julia, Cypel Klara.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

HAPPENING
     W dniu 13 czerwca 2017 r. ucz. kl. 4c wraz z innymi uczniami wszystkich żarskich szkół uczestniczyli w happeningu "Weź świat na trzeźwo i bez przemocy".

FESTIWAL NAUKI
     13 czerwca odbył się II Szkolny Festiwal Nauki. Uczniowie klasy 5a prezentowali młodszym kolegom ciekawe doświadczenia przyrodnicze. Taka forma nauki wszystkim bardzo się podobała!


TURNIEJ AKROBATYCZNY
Ucz. kl. II d Paulina Petrykowska wraz z zespołem zajęła II miejsce w Międzywojewódzkim Turnieju Arobatycznym AKRO - TALENT 2017.

Nikola Mencel z kl.2b zdobyła I miejsce w kategorii trójek żeńskich w Międzywojewódzkim Turnieju Akrobatycznym AKRO-TALENT 2017

KONKURS PLASTYCZNY
Dominika Ruda ucz. z klasy II a zdobyła główną nagrodę w konkursie plastycznym na projekt pocztówki o Żarach ogłoszonym przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Dwukropek” w Żarach w „Kategorii Dziecko”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


TANIEC
Michalinka Wawrzyniak ucz. z kl. 4C osiąga sukcesy w tańcu wraz z grupą FREE wytańczyła:
Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Form Tanecznych 2017 - Laureat (T T FREE)
XVIII Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych 2017 Chojnów - II m. (T T FREE)
VII Ogólnopolski Festiwal Tańca o puchar Burmistrza Zbąszynia - III m. (T T FREE) Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ DZIECKA, WYCIECZKI I ZIELONE SZKOŁY

Kolaż - ucz. kl. 4c Julia Pawłowska

SPOTKANIE ZE ZNANĄ ŻARANKĄ
    Uczniowie klas starszych mieli możliwość spotkania się i porozmawiania z p. Iwoną Matkowską - zapaśniczką, wychowanką żarskiego Agrosu - srebrną i brązową medalistką mistrzostw świata, Mistrzyni Europy. Na pamiątkę wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

KONKURS - KANGUR MATEMATYCZNY
    Ucz. klas III – VI zmierzyli się z zadaniami matematycznymi w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Zadania konkursowe jak zawsze były bardzo trudne i wymagały dużej wiedzy matematycznej. W tym roku naszą szkołę reprezentowało 28 uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrodę w postaci układanki – breloczka do kluczy.  Natomiast wyróżnienie i nagrody książkowe uzyskali:
Nicole Jarczewska kl.6a
Mateusz Reszel kl.5a
Maciej Abramczuk kl.5a
Gratulujemy, życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!

AKROBATYKA SPORTOWA
    W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w Sulechowie Turniej w Akrobatyce Sportowej. Miło nam poinformować, że Joanna Uchman z kl. II a i Katarzyna Wojak z III b w kategorii dwójek żeńskich zdobyły Srebrny Medal. Gratulujemy!

Z WIZYTĄ W POLICJI
    Dnia 1 czerwca 2017r. uczniowie klasy II c uczestniczyli w Drzwiach Otwartych Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów różnych wydziałów. Dziękujemy za zaproszenie.

NIE TAKI PRĄD STRASZNY
    Pierwszego czerwca uczniowie klasy IIb wzięli udział w spotkaniu „;Nie taki prąd straszny”, zorganizowanym przez przedstawicieli ENEA. Dzieci dowiedziały się „jak powstaje” prąd, dlaczego powinniśmy oszczędzać energię elektryczną oraz jak bezpiecznie obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi. Było mnóstwo zabawy, a na koniec dyplomy i upominki.

UTALENTOWANA OLA
    W dniu 29 maja 2017r. ucz. naszej szkoły Aleksandra Czajkowska "otworzyła" swoją pierwszą poważną wystawę, którą można obejrzeć w MBP w Żarach. Prace te Ola wykonała w domu, w wolnych chwilach. Szkice rysunkowe zwierząt, wykonane z natury, wzbogacone są elementami z wyobraźni. Prace zróżnicowane są pod względem warsztatowym, wykonane ołówkiem, piórkiem oraz kredką. Zachęcamy gorąco do zobaczenia dzieł naszej utalentowanej uczennicy. A Oli gratulujemy! Inne sukcesy Oli:
LAUREATKA - VIII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Plakat - bezpieczne zachowanie rowerzysty na ścieżce rowerowej”.
LAUREATKA - IX Wojewódzki Konkurs Krajoznawczy „Poznaj Ojcowiznę Kresową i Mija Malarska Wizja Kresów Wschodnich R. P. – ORLĘTA LWOWSKIE”
Konkurs plastycznej twórczości dziecięcej „Książka – skarb w moim domu” ODN Zielona Góra- III – m.
Konkurs plastyczny „Zwierzęta naszych lasów, pół i przestworzy” dla szkół podstawowych – II.

SUKCESY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH
    Ucz. kl. 3a Julia Kominek zajęła II m. za wykonanie plakatu promującego selektywną zbiórkę bioodpadówo w Kampanii edukacyjnej “Jak prawidłowo segregować bioodpady?” prowadzonej przez ZZO w Marszowie. Gratulacje!
    Ucz. Ania Markowska z kl. 3a znalazła się w gronie laureatów konkursu pt. „KRÓLEWSKIE PARY”zorganizowany przez Muzeum Historii Polski i otrzymała zaproszenie do Warszawy. Gratulacje!

PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ
    Ucz z kl. 4C ukończyli realizacje programu – „Bieg po zdrowie”. Zajęcia realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, poprzez stymulowanie kreatywności i odpowiedzialności. Program nie tylko dzieciom, ale też dorosłym uświadomił, jak szkodliwe jest palenie.

BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO
         Uczennica klasy VI c Aleksandra Suchecka otrzymała wyróżnienie w XVIII Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. "Bezpieczne wakacje z Lupo" organizowanym w ramach programu edukacyjno- wychowawczego "LUPO". Gratulacje!!!


    W dniu 15 maja 2017 r. odeszła na zawsze
z Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 8
             mgr  Małgorzata Ptasińska
Była wspaniałym Nauczycielem, oddanym pracy, kochającym swoich uczniów. Zapamiętamy Ją jako Człowieka wielkiego serca, szlachetności, serdecznego i życzliwego.

Delegacja Grona Pedagogicznego pożegna Naszą Koleżankę Małgorzatę Ptasińską w dniu 19 maja 2017 r. na cmentarzu w Gdańsku.
                             Cześć Jej pamięci!
to nie tak
że ludzie odchodzą
ich miłość między
żyjącymi rośnie
jak kwiat
w sercu
zapisany uśmiech
to nie tak
że ludzie odchodzą
bo pamięć trwa
i wciąż zapisuje
bieg lat

                    Katarzyna Zychla

PRZEGLĄD PIOSENKI
    5 maja odbył się w naszej szkole kolejny już Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Uczennice klas V i VI: Weronika Adamczyk, Ola Czajkowska, Martyna Koman, Hania Bronowicka, Marysia Wiązek, Amelia Kuźniak, Nicole Jarczewska, Ewa Pająk, Ala Ksiuk, Lilla Zalewska, Agata Baran, Natalia Derej, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w piosenkach angielskich, francuskich i hiszpańskich. Cieszymy się, że z roku na rok liczba języków, w których śpiewane są piosenki jest coraz bogatsza. Do zobaczenia za rok!

ŚWIĘTA MAJOWE
    Najbardziej lubianym miesiącem roku jest bez wątpienia maj. Dzieje się tak m.in. za sprawą świąt, które obchodzimy. 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel patriotyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program przygotowali ucz. klasy 4a.

TANIEC
    Ucz. klasy IId Alicja Hołodiuk wraz z zespołem Piruet 2 zajęła 2 miejsce w Polsko - Niemieckim Festiwalu Tańca.

ŻYCZENIA Z SERCA NA ŚWIĄTECZNEJ KARTCEI
    Ucz. kl. II a Bruno Radwański otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego w Żarach - "Życzenia z serca na świątecznej kartce". Gratulujemy!

DZIELNICOWY BLIŻEJ DZIECI
    28 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Lubuski dzielnicowy bliżej dzieci”. Anna Markowska ucz. kl. 3a zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu i odebrała główną nagrodę. Życzymy dalszych sukcesów!

MAGIA TEATRU
    27 kwietnia rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkursu Plastyczny "Magia Teatru – Lalka Teatralna". Wyróżnienie w konkursie zdobyła lalka wykonana przez ucz. kl. 3a Wiktorię Urszulak. Prace laureatów można podziwiać na wystawie pokonkursowej w Hydrogalerii w Zielonej Górze. Gratulacje!

LUBUSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
    27 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Plakat - bezpieczne zachowanie rowerzysty na ścieżce rowerowej” Laureatka konkursu Aleksandra Czajkowska ucz. kl. 6b otrzymała pamiątkowy dyplom, Smartwatche i zawieszki. Zwycięzcy mieli okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu. Gratulacje!

NAJLEPSI W BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO
    24 i 27 kwietnia przeprowadzono Miejskie i Powiatowe Finały Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. I miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. Drużyna w składzie: Piotr Świerliński, Agata Gajda, Wojtek Kilanowskiu i Ala Ksiuk będą reprezentować naszą szkolę w zmaganiach wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TURNIEJ TURYSTYCZNY
    27 kwietnia 2017r. po raz pierwszy drużyna z „Ósemki” w składzie: Wojciech Kuźmiak, Jakub Mysiorek i Kacper Mysiorek (kl. V b), wzięła udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. W ramach rywalizacji uczestnicy musieli rozwiązać 100 pytań testu wiedzy turystyczno – krajoznawczej, udzielić pierwszej pomocy, wykazać się sprawnością fizyczną i orientacją na terenie Zielonego Lasu. KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
    24 kwietnia 2017 w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Najlepiej w kl. 3-4 zaprezentowała się Martyna Bednarz z kL. IV a, w klasach 5-6 Lena Brąś z kl. V b. Dziewczynki będą reprezentowały naszą Ósemkę w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Czyt*As” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach 6 maja.

DYCHA PO ZARACH
    Uczniowie klasy 3a Julia Kominek, Maja Kominek oraz Tomasz Maślanka wzięli udział w trzeciej edycji biegu ulicznego "Dycha po Żarach", który odbył się 9 kwietnia 2017 roku!ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Żeby Wielkanoc w tym roku,
przyszła z sukcesem u boku.
Aby żyło się Wam zdrowo,
prywatnie i zawodowo.
Wielu, wielu chwil radosnych
i cudownej, ciepłej wiosny.


Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

WARSZTATY WIELKANOCNE
;Pisanki, pisanki jajka malowane,
nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek
…”
   W czwartek 30.03.2017r. w świetlicy szkolnej odbyły się II Rodzinne Warsztaty Ozdób Świątecznych. Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać tradycyjne sposoby malowania jaj woskiem i barwienia ich naturalnym barwnikiem – wywarem z cebuli.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
    4 kwietnia trójka uczniów z klas III naszej szkoły: Michał Guzik, Maksymilian Kurpisz i Stanisław Pająk reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego Fans of English. Ogromną przyjemnością jest dla nas informacja, że uczeń klasy 3 c, Michał Guzik zdobył II miejsce. Gratulujemy Michałowi jak i pozostałym uczestnikom sukcesów i zapału do nauki języka angielskiego.
BIBLIOTEKA
    Biblioteka szkolna zaprasza rodziców do korzystania z książek pomagających poznać, zrozumieć i właściwie reagować, na trudności pojawiające się w wychowywaniu dziecka. Biblioteka Rodzica - dostępna jest w bibliotece szkolnej. Zapraszamy...

DZIEŃ OTWARTY 2017
     W ramach promocji szkoły w środowisku dnia 22 marca nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. B. Chrobrego zorganizowali "Dzień Otwarty Szkoły". Ta marcowa impreza była adresowana przede wszystkim do pierwszoklasistów (oraz ich rodziców), którzy w roku szkolnym 2017/18 rozpoczną edukację w naszej szkole.
     Było bardzo kolorowo i wesoło. Goście mogli obejrzeć gabinety lekcyjne, sale komputerowe, stołówkę, bibliotekę, świetlicę. Podziwiali prace naszych uczniów, osiągnięcia artystyczne i sportowe. Obejrzeli spektakl teatralny, prezentacje wokalne i medialne. Dzień ten również był okazją do promowania zdrowego stylu życia "Bieg po zdrowie".

AKROBATYKA SPORTOWA
    Ucz. naszej szkoły Oliwia i Natalia Morawskie wraz z ucz. SP nr 3 - Martyną Wercholak w dniu 19.03.2017 r. w Zielonej Górze, zdobyły Srebrny Medal w bardzo silnie obsadzonych Międzywojewódzkich zawodach w akrobatyce sportowej im. Janusza Kusocińskiego. Nasze reprezentantki w pokonanym polu pozostawiły 18 drużyn, a uległy, jedynie o 0,05 pkt. drużynie z Wrocławia. Gratulujemy!!!! I życzymy dalszych sukcesów.     W dniu 18 marca 2017r. odbyły się w Sulechowie Międzywojewódzkie Zawody w Akrobatyce Sportowej. Miło nam poinformować, że Joanna Uchman z klasy II a i Katarzyna Wojak z klasy III b w kategorii dwójek damskich zdobyły Brązowy Medal. Gratulujemy!!

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKIO
    Dnia 14.03.2017 roku odbyło się pasowanie ucz. klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Ucz. powitani zostali przez kopciuszka i wprowadzeni w bajkowy świat, gdzie odgadywali zagadki sprawdzające znajomość bajkowych bohaterów. Zagadki przygotowali ucz. kl. 4a i 5a. Następnie pierwszoklasiści wysłuchali próśb książki oraz rad dotyczących czytania. Podniosłym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez najmłodszych uczniów. O uroczystym wydarzeniu będzie uczniom przypominała zakładka do książki oraz wspólne zdjęcie.

STRÓJ ŻARUSIA
    Burmistrz Żar Pani Danuta Madej wręczyła nagrody za projekt stroju dla żarskiej maskotki Żaruś. Uczniowie naszej szkoły zdobyli: II miejsce Asia Uchman z kl. 2a, III m. Bruno Radwański z kl. 2a. Wyróżnienia otrzymali: Ala Pietrzak, Maciek Pietrzak, Dominika Ruda (z kl. 2a) Wiktoria Urszulak, Wiktoria Ostrówka, Maja Kominek, Weronika Lewon, Zosia Wiązek, Ania Markowska, Julia Kominek, Anastazja Kowalczewska (z kl. 3a). Gratulacje!!!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
   3 marca 2017 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego - Zostań Mistrzem Angielskiej Ortografii zorganizowany przez naszą szkołę przy wsparciu wyd. Oxford University Press. 2 osobowe zespoły żarskich szkół podstawowych rywalizowały ze sobą w 4 konkurencjach: znajomością słów, ich pisowni, itp. Wyniki:I m. - SP nr 1, II m. - SP nr 2, III m. - SP nr 5. Naszą szkołę reprezentowali Ewa Pająk i Łukasz Karolak z VI a i uplasowali się na czwartej pozycji. Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy zwycięzcom!
Więcej zdjęć i informacji na stronie www.angielskisp8


KONKURS RECYTATORSKI
    2 marca 2017r. w sali widowiskowej „Luna” ŻDK odbyły się eliminacje miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatką została Milena Kicuła ucz. kl. 2c. Milena będzie reprezentowała miasto Żary w powiatowym konkursie. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

SPORT
    Uczeń kl. II a Aleksander Sendziak uczestniczył pod koniec lutego w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żary. Miło nam poinformować, że Olek uzyskał podczas turnieju tytuł Najlepszego strzelca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


KONKURS PLASTYCZNY
    Ucz. klas III i IV wzięli udział w konkursie "Moje bezpieczeństwo" ogłoszonym przez Komendę Powiatowa Policji w Żarach. Uczniowie: Karol Ptasiński z klasy III c i Anastazja Kowalczewska z klasy III a zdobyli wyróżnienia. 22 uczniów otrzymało dyplomy i drobne upominki.

KONKURS RECYTATORSKI
    Dnia 21 lutego 2017r. w auli szkoły odbyły się eliminacje szkolne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich udział 24 uczniów z klas I – III. Jury nominowało 4 recytatorów do eliminacji miejskich, które odbędą się 2 marca 2017r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej „Luna” ŻDK. Nominowani: Małgorzata Gierat kl. II a, Marysia Tuchaj kl. II b, Milena Kicuła kl. II c, Amelia Krawczyk kl. III d. Do etapu miejskiego z klas 4-6 zakwalifikowali się: Klara Cypel (4d), Jakub Mysiorek (5b), Łukasz Karolak (6a), Aleksandra Walińciak (4b).Zwycięzcom gratulujemy!

SZACHY
    Mamy zaszczyt ogłosić, że nasi uczniowie osiągnęli pierwsze sukcesy w turnieju szachowym zorganizowanym przez Żarski Klub Szachowy. Ucz. kl. 2a Michał Homeniuk zdobył III miejsce, a Filip Homeniuk V miejsce. W Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach realizowany jest ogólnopolski projekt Polskiego Związku Szachowego Edukacja przez Szachy w Szkole.

PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ – „Bieg po zdrowie”
    I edycja programu "Bieg po zdrowie" realizowana jest w 16 województwach, jednej klasie IV w każdej szkole. Uczniowie z kl. 4C Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach stanowią grupę eksperymentalną PROGRAMU ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ. W ramach programu odbędą się zajęcia z dziećmi, spotkania z rodzicami uczniów oraz imprezy integrujące środowisko szkolne, domowe i społeczność lokalną.

PRZEDMIOTOWY KONKURS MATEMATYCZNY
     17 lutego 2017r. nasza szkoła gościła uczestników PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO. Wzięło w nim udział ponad 120 uczniów ze szkół podstawowych z powiatów: żarskiego i żagańskiego.
Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia w dalszych zmaganiach matematycznych o miano laureatów!


ZAKOCHANI W INTERNECIE - DBI 2017
    14 lutego b.r. odbyła się cykliczna impreza Dzień Bezpiecznego Internetu. Działania realizowane były pod hasłem "Razem tworzymy lepszy internet, bo JESTEŚMY ZAKOCHANI W INTERNECIE". Gościliśmy w szkole sierżant Sylwię Kajak oraz przedstawicieli ośrodka terapeutycznego PROFIL, którzy przeprowadzili warsztaty z kl IV i V związane z cyberprzemocą. Zasady zachowania w sieci przypomnieli ucz. z kl. 4C i 6B w scenkach dramowych: Internetowe Walentynki i Rozmowy telefonów.

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO: Reszczyńska Julia 4a, Pietrzak Michał 4a, Stężycki Miłosz 4b, Adamczyk Laura 4c, Morawska Natalia 4c, Laskowski Szymon 4c, Smyczyński Stanisław 5a, Westler Paweł 5a, Góralczyk Weronika 5a, Golba Gabrysia 5b, Mysiorek Kacper 5b, Leńczyk Maciek 6a, Seniuk Natalia 6a, Piecuła Martyna 6a, Biedziuk Marta 6a, Pająk Ewa 6a, Mądryk Oliwia 6b, Olszewska Ewa 6c.
PREZENTACJE: Bednarz Martyna 4a, Michta Aleksandra 4a, Bronowicka Joanna 4b, Pawłowska Julia 4c, Siembida Wojtek 4c, Węgłowska Emilia 4d, Grzelczak Wiktor 5a, Ziółkowski Kacper 5a, Morawska Oliwia 5b, Cybulska Kaja 5c.
PIVOT - FILM: Grzelczak Kornelia 6b, Czajkowska Ola 6b.
KARTKA WALENTYNKOWA: Jarczewska Nicole 6a, Gralewska Zuzanna 6b, Bińkowska Klaudia 6b, Cieślak Aleksander 6c.
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane ze środków Urzędu Miasta Żary.

ÓSEMKA W JAKUSZYCACH
    Po raz drugi podczas ferii zimowych grupa uczniów z naszej szkoły skorzystała z oferty Koła Turystyki Aktywnej PTTK „Ryś” które dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta w Żarach zaproponowało młodzieży szkolnej możliwość nauki i doskonalenia jazdy na nartach biegowych po oznakowanych trasach w Jakuszycach. Piękna zimowa aura i dobrze przygotowane trasy sprawiły, że po dwóch wyjazdach – jedno i czterodniowym pozostały same miłe wspomnienia.

FERIE ZIMOWE
     Zimowa przerwa to długo wyczekiwany przez dzieci czas. W naszym woj. trwać będzie od 30.01 do 10.02.2017 r. Radzimy spędzić ten czas aktywnie, radośnie, zdrowo i na sportowo. Podczas zabawy pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa. Życzymy Wam pięknej pogody, wspaniałego wypoczynku!

PIERWSZA POMOC
    Kpt. Mariusz Morawski przewodniczący Rady Rodziców w tym roku po raz piaty przeprowadził zajęcia z uczniami naszej szkoły na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Panu Morawskiemu dziękujemy za bezintersowną pomoc.

ATRAKCYJNE NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
    Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe, ciekawe książki. W długie, zimowe długie wieczory zachęcamy naszych uczniów do atrakcyjnego spędzania czasu z naszymi nowościami wydawniczymi.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
    Zespół wokalny "Kropla" wziął udział w koncercie "Bądźmy razem" z okazji Miejskich obchodów dnia Babci i Dziadka w sali widowiskowej ŻDK Luna.

KONCERT - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
    Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach włączyli się do akcji WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCYW. Grupa wokalna "Kropla" wystąpiła na rynku naszego miasta z ciekawym repertuarem. Brawo!

NOWY ROK 2017
    W Nowym Roku 2017 życzymy wszystkim szczęścia, zdrowia, pomyślności, radości oraz siły i energii do realizacji nowych pomysłów.


INTERNETOWY KONKURS MATEMATYCZNY
    W grudniu ruszyła VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs matematyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się za pośrednictwem strony internetowej konkursu www.matmix.pl, a drugi – finał – odbywa się w XL LO w Warszawie. W pierwszym etapie uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu, udzielają na stronie internetowej konkursu odpowiedzi na pojawiające się raz w tygodniu zestawy zadań testowych. Najlepsi uczestnicy przechodzą do drugiego etapu, który odbywa się w XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje związane z konkursem:

                                                    www.matmix.pl
BEZPIECZEŃSTWO
    Dnia 22 grudnia odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i WOPR z uczniami na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii.

UROCZYSTOŚĆ
    W dniu 16 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego odbyła się uroczysta Wigilia Związku Harcerstwa Polskiego. W części artystycznej spotkania polskie kolędy i pastorałki prezentowały Hania Nawrot z klasy Vb i Natalka Derej, Hania Bronowicka i Ewa Pająk z klasy VI a. Uwieńczeniem całej imprezy było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
    Hania Bronowicka z kl. VI a reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Śpiewała kolędę "Przybieżeli do Betlejem" i zdobyła tytuł laureata. Gratulujemy. W sobotę wzięła udział w noworocznym koncercie w Rynku Miasta.

SZLACHETNA PACZKA
    Ucz. naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka". Zgromadzone dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym seniorom zamieszkałym w sąsiedztwie szkoły. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

KONKURSY PLASTYCZNE
    Zosia Wiązek ucz. kl. III a zdobyła główną nagrodę w konkursie plastycznym Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej pn. „Mój przyjaciel strażak”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   Członkowie koła plastycznego „Plastuś” wzięli udział w kampanii społecznej ogłoszonej przez Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ w Zielonej Górze, a dotyczącej popularyzacji właściwej postawy wobec zdrowia i zdrowego stylu życia. W konkursie „Zdrowie i Ja” laury zdobyły : II miejsce - Oliwia Schiller ucz. klasy III a, wyróżnienie - Wiktoria Urszulak ucz. klasy III a. Zwycięskie prace będą wykorzystane jako elementy graficzne w kalendarzach na 2017 rok.

KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
    16 grudnia ucz. kl. IIb i IIIa odwiedzili Krainę Świętego Mikołaja w Kołatce. Dzieciaki świetnie bawiły się z elfami, zdobiły bombki, a Św. Mikołaj obdarował wszystkich prezentami.

ŚWIĄTECZNYCH OZDÓB CZAS
    W czwartek 8.12.2016r. w Szkolnej Bibliotece odbyły się Rodzinne Warsztaty Ozdób Świątecznych. Każdy zainteresowany mógł wykonać stroik według własnego pomysłu, podpatrzeć propozycje innych uczestników lub zapoznać się z techniką wyplatania choinki z papierowej wikliny.

MIKOŁAJKI Z FALUBAZEM
    30 uczniów z klas I- III zostało obdarowanych upominkami ufundowanymi przez Zielonogórski Klub Żużlowy Falubaz w ramach inicjatywy Mikołajki z Falubazem. Dziękujemy za miła niespodziankę.

AKCJA - STOP NIKOTYNIE
    Akcja STOP NIKOTYNIE została zorganizowana w ramach miesiąca profilaktyki. Celem nadrzędnym była promocja zdrowego stylu życia, zapobiegnie uzależnieniom, prezentowanie prawidłowych wzorców zachowań. Uczniowie twórczo realizowali i aktywnie uczestniczyli w różnych formach działań, konkursach literackich, plastycznych wiedzy, spotkaniach i warsztatach. W swoich pracach wyrażały siebie, swoje umiejętności i talenty. Zwieńczeniem działań były nagrody z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

MAMO, TATO NIE PAL
    Ucz. klasy IIb wzięli udział w podsumowaniu projektu o szkodliwości palenia. Z tej okazji dzieci przygotowały inscenizację, którą zaprezentowały koleżankom i kolegom z innych klas oraz rodzicom.

PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH
    8 grudnia 2016 r. w Sali Widowiskowej „Luna” ŻDK odbył się XI Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Naszą szkołę reprezentowała grupa "Ósemka" z kl. 4C: Natalia, Iga, Karolina, Laura, Julia, Misia, Wojtek, Aleks, Borys i Szymon S. Każda grupa teatralna otrzymała sprzęt sportowy i słodki poczęstunek. Gratulacje!

MIKOŁAJKI
Jedzie Mikołaj, jedzie saniami,
wielki ma wór z prezentami.
Obdarowuje grzeczne dzieci,
kto niegrzeczny z rózgą do domu poleci.
Kto jednak grzeczny, pojedzie saniami
gdzie same święta wesołe przed nami!


    Życzymy wszystkim wspaniałych prezentów i wielu słodyczy na MIKOŁAJKI.

    Ucz. kl. 4C na MIKOŁAJKI pojechali do Zielonej Góry. Tam odwiedzili centrum przyrodnicze, a następnie udali się do teatru na spektakl "Królowa Śniegu". Po spektaklu uczestniczyli w lekcji teatralnej.

    6 grudnia uczniowie klas 2b, 2e, 3a i 3b bawili się wspólnie na turnieju MIKOŁAJKOWYM

OGÓLNOPOLSKA AKCJA NARODOWEGO CZYTANIA
    Szkoła Podstawowa nr 8 otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy okolicznościowy egzemplarz dzieła Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis". Prezent dostaliśmy za udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która odbyła się w naszej szkolnej bibliotece 2 września 2016 roku.

TALENT
    Z wielką radością informujemy, że ucz. kl. 6 b Aleksandra Czajkowska doskonali swoje umiejętności plastyczne pod kierunkiem profesorów z wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dostrzegli oni talent Oli i postanowili czuwać nad jego rozwijaniem. Życzymy sukcesów i satysfakcji naszej uczennicy.
TANIEC
    Emilia Homeniuk z klasy IIb zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym w kategorii 10-11:H. Gratulujemy!

WIELKA ZBIÓRKA PŁYT
    Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję - zbiórka płyt CD/DVD. W szkole przy wejściu jest specjalnie oznaczony karton, do którego należy wrzucać płyty.
    Jakie płyty zbieramy?
Zbieramy wszystkie niepotrzebne płyty CD/DVD bez względu na ich zawartość. Ważne jest, aby płyta, którą i tak miałbyś wyrzucić do śmietnika, trafiła do punktu zbiórki szkole. Tylko w ten sposób, poprzez selektywną zbiórkę, możemy oczyścić planetę ze śmieci, których rozkład szacuje się na tysiące lat!

BEZPIECZEŃSTWO
    W ramach realizowanego projektu "Nie daj się oszukać" odbyły się zajęcia warsztatowe na temat uzależnień czynnościowych; gry sieciowe, hazard on-line, cyberprzemoc.

SPORTOWE SUKCESY UCZNIÓW KLASY III B
    Nasi mali sportowcy nie próżnowali, rozwijali swoje talenty sportowe i taneczne zdobywając czołowe lokaty w wielu turniejach i zawodach sportowych.
    Aleksandra Kicuła - II miejsce w turnieju tańca towarzyskiego sportowego w Podstam, a w Berlinie w klasie D dzieci w wieku od 8-11 zajęła I m. i II m.
    Stanisław Pająk I- miejsce dwójki mężczyzn Klasa III- Eliminacje, Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Trampolinie i Ścieżce, w Zielonej Górze
    Nikola Seremak - II miejsce Puchar Polski ind. JKA w konkurencji Kata ind. Dziewcząt 7-lat, Baranowo.
I miejsce i puchar w III Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Miasta Czerwieńsk.
    Laura Nowacka Trzeci bieg z cyklu Grand Prix Zielonego Lasu - Jesień m. Żary. Bieg dzieci dystans ok. 600m - dziewczęta Laura II miejsce.  - 16.10.2016 r. 2 Cross Górski po Zielonym Lesie m. Żary. Bieg dzieci na dystansie 1 km - dziewczęta kat. do 9 lat Laura I miejsce; III miejsce open.

SPOTKANIE AUTORSKIE
    W dniach 16 i 17 listopada ucz. mieli okazję spotkać się z Katarzyną Zychlą, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat naszych czytelniczych zainteresowań, pozalekcyjnych spotkań z przyjaciółmi i ćwiczeń rozwijających kreatywność. Słuchaliśmy fragmentów książek "Malina", "Drużyna Mistrza "oraz " Pan Stópka i Zwierzaki". Ucz. mieli okazję zadać wiele pytań autorce dotyczących jej inspiracji i etapu tworzenia książek. Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

BEZPIECZEŃSTWO
     Dnia 16 listopada 2016 r odbyło się spotkanie przedstawicieli Sądu Rejonowego w Żarach pana sędziego Mariusza Chmala i kuratora rodzinnego pana Bartosza Wiatrowskiego z ucz. klas VI na temat: "Edukacja prawna młodzieży jako sposób promowania wiedzy prawniczej oraz element zapobiegania przestępczości"

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
    W czwartek,10 listopada uroczyście obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel patriotyczny przygotowali członkowie zespołu wokalnego "Kropla" oraz maluchy ze szkolnego Oddziału Zerowego. Cała społeczność uczniowska aktywnie włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

ŚNIADANIE DAJE MOC
8 listopada 2016 klasa 2e wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziła Dzień Śniadanie Daje Moc. W ramach tego programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się , jak ważne jest codzienne śniadanie i poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Przygotowały wraz z rodzicami zdrowe śniadanie w klasie.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W SZKOLE
    Z okazji świąt Wszystkich Świętych ucz. z kl. 4-6 przygotowali scenki dramowe gdzie głównymi bohaterami byli "aniołowie i święci".

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE
    28 października 2016 r. w ramach realizowanego projektu "Nie daj się oszukać" odbyły się dwa spektakle profilaktyczne. "Nieoczekiwana zamiana miejsc" dla klas I-III i "Wielka ucieczka" dla klas IV-VI. Spektakle zostały sfinansowane ze środków Urzędu Miasta Żary.

ZBIÓRKA ZNICZY
Szanowni Państwo -  zebraliśmy 136 zniczy, by upamiętnić bohaterów walczących o wolność dla naszej Ojczyzny. Dziękujemy za udział w zbiórce.


KONKURS PLASTYCZNY
    Klasy V uczestniczyły w konkursie plastycznym "Bliżej siebie -dalej od uzależnień. Czas wolny spędzam z rodziną". Laureatami konkursu zostali: Weronika Góralczyk, Nikodem Stefański Julia Mederowicz, Kacper Malewicz, Weronika Zgolak, Dawid Łukawiecki. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu "Nie daj się oszukać". Sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żary.

PRZEDSZKOLAKI NA LEKCJI
    Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych w klasie III a podczas realizacji projektu  "Ludzkie ciało". Goście meli okazję zobaczyć czego i jak uczą się w szkole ich starsi koledzy.

SUKCESY W AKROBATYCE
    Ucz. Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach odniosły znaczące sukcesy w zawodach akrobatycznych. Zespół w składzie: Oliwia i Natalia Morawskie wraz z ucz. z SP nr 3 - Martyną Wercholak w dniu 15.10.2016 r. w Zielonej Górze, zdobyły Vice-Mistrzostwo Województwa Lubuskiego w Akrobatyce Sportowej - Trójki Kobiet.
   Kolejny sukces odniosły już tydzień później 22.10.2016 r. we Wrocławiu zdobywając Złoty Medal w bardzo silnie obsadzonych, międzywojewódzkich zawodach, które odbyły się w ramach Dolnośląskich Dni z Akrobatyką Sportową i Artystyczną.
Joasia Uchman z kl. 2a zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Akrobatyce Sportowej w kategorii par mieszanych - Zielona Góra 15.10.2016 r.
    Cieszymy się z sukcesów i gratulujemy.

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE
    Ucz. klasy Ia, w dniu 19 października 2016r. złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała Wicedyrektor Szkoły pani Barbara Sobotkiewicz - Brzezińska. Uroczystość uświetnił występ artystyczny, który spotkał się z dużym aplauzem rodziców. Po uroczystości na małych ,,bohaterów dnia” czekał słodki poczęstunek.


POCZTÓWKA Z EUROPEJSKICH WAKACJI
    Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w woj. lubuskim zorganizował konkurs „Pocztówka z europejskich wakacji”. Ogromnie miło było nam usłyszeć, że uznanie zdobyło zdjęcie naszej ucz. Dominiki Migały z kl.2e.
    Zdjęcie wykonane przez Dominikę, zatytułowane „Podziwianie krajobrazu na Zakynthos” zdobyło 2 miejsce. Wręczenie nagród miało miejsce 13 X w Bibliotece w Zielonej Górze i poprzedzone było spotkaniem z podróżnikiem Włodzimierzem Kołodziejskim. Warto zatem podróżować, używać języków obcych i fotografować ulotne chwile. Gratulujemy!
Więcej zdjęć na stronie https://angielskisp8.wordpress.com/ w zakładce Galeria.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom
i Pracownikom oświaty życzymy
wielu sukcesów w życiu zawodowym,
satysfakcji z codziennej pracy i inspiracji każdego dnia!    14 października 2016 r.w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W imieniu całej społeczności szkolnej uczniowie klas II wierszem i piosenką podziękowali Nauczycielom za troskę, naukę i wychowanie.

DZIEŃ SENIORA
    Zespół wokalny "Kropla" uświetnił spotkanie żarskich seniorów podczas uroczystości organizowanych w ramach miejskich obchodów Tygodnia Seniora.

W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE
    Dnia 10 października odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej z uczniami na temat bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły, w szkole i poza nią. Przypomniano zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z Internetu i kontaktów z nieznajomymi. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani światełkami odblaskowymi, natomiast uczniowie klas I otrzymali kamizelki. Fundatorem upominków jest Urząd Miasta Żary.

DBAMY O ZDROWIE
    Drugi rok realizowany jest w szkole program zapobiegania próchnicy sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żary. Programem objęci zostali uczniowie klas I i II. Badanie i naukę prawidłowego mycia zębów prowadzi lekarz stomatolog p. Łacny. Rodzice wyrazili zgodę na udział swoich dzieci w programie. Po skończonych zajęciach otrzymają szczegółową informację o stanie uzębienia swoich dzieci.

W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE
    Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży uczestniczyliśmy w turnieju W Europie jeździmy bezpiecznie. Najwyższe wyniki osiągnęli: Miłosz Stężycki - z 4a, Oliwia Morawska - z 5b, Aleksandra Suchecka - z 6c.
Gratulujemy!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
    W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, z tej okazji zorganizowaliśmy dla piątoklasistów quiz z wiedzy o krajach Unii Europejskiej. W ciągu tygodnia uczniowie odpowiadali codziennie na jedno pytanie konkursowe, a w piątek ucz. z najlepszymi wynikami reprezentowały klasy w podsumowaniu quizu w szkolnej auli. Oto wyniki:
I m. – kl. Vc, II m. – kl. Va, III m. – kl. Vb
    Gratulujemy wiedzy i dziękujemy za wspólną zabawę. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie https://angielskisp8.wordpress.com/ w zakładce Wydarzenia.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. W naszej szkole wyłoniono mistrzów z poszczególnych klas: Martyna Bednarz (4a), Natan Jurczak, Miłosz Stężycki (4b), Natalka Morawska, Laura Adamczak (4c), Nadia Kuczmarska (4d), Mateusz Reszel, Kacper Ziółkowski (5a). Weronika Zgolak (5c), Jakub Jurkowski, Filip Kędzierski (6c). Gratulacje!

KONKURS PLASTYCZNY
    Ucz. kl. III a wzięli udział w konkursie plastycznym "Pielęgniarka i położna w oczach dziecka" zorganizowanym przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wielkopolskim. Na swoich pracach zaprezentowali trudną i odpowiedzialną pracę pielęgniarek i położnych sprawujących opiekę nad życiem i zdrowiem ludzkim. Komisja konkursowa doceniła prace: Wiktorii Ostrówki I m-ce, Julii Kominek II m-ce, Oliwii Schiller III m-ce. Gratulujemy sukcesu.

BLOG...
    Przypominam o funkcjonowaniu na naszej stronie internetowej bloga językowego I love English (https://angielskisp8.wordpress.com/ - odnośnik w lewej części naszej szkolnej strony internetowej), na którym można znaleźć wszelkie aktualne informacje dotyczące języka angielskiego i wszystkiego co z nim związane w naszej szkole. Już teraz kilka informacji o bieżących obchodach z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowanym dla klas piątych, konkursie fotograficznym Pocztówka z Europejskich Wakacji, nowa porcja muzyki i humoru po angielsku, zdjęcia z festynowego karaoke, nowy link do angielskiego serialu edukacyjnego Extra itd.,itd ;-) Zapraszam do korzystania!!!
                                                                                                          Anna Zdebiak

ZATAŃCZ Z KLASĄ
    23 września dzieci z klas młodszych uczestniczyły w zajęciach "Zatańcz z klasą". Panie instruktorki wraz ze znanymi postaciami z bajek przy dźwiękach muzyki zapoznawały dzieci z dobrymi manierami.

PIEŚNI PATRIOTYCZNE
    Dzieci z zespołu wokalnego "Kropla" uczestniczyły w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka oraz 77 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pięknie śpiewały pieśni patriotyczne przy pomniku Zesłańców Sybiru przy Pl. Kardynała Wyszyńskiego w naszym mieście.

KONKURS EKOLOGICZNY
    20 września 2016 r. w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Marszowie wręczono nagrody laureatom konkursu „Odpady w naszym życiu”. Komisja konkursowa uhonorowała I miejscem zespół ucz. kl. 3 a za przygotowanie makiety przedstawiającej etapy „życia odpadów” od chwili ich powstania aż do ponownego wykorzystania. (wyniki konkursu oraz galeria zdjęć są dostępne na stronie edu.lzg.com.pl
Gratulujemy!

FESTYN - POŻEGNANIE LATA
    17 września 2016r. w godz. 10.00 - 14.00 w Szkole Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach gościliśmy społeczność szkolną na festynie „POŻEGNANIE LATA”, Było wiele atrakcji: ekostacja - pokaz mody ekologicznej, konkursy, karaoke, bańki mydlane, taniec zumba, mecz piłki koszykowej, spotkanie autorskie, ... itp.


W imieniu pracowników szkoły i Rady Rodziców dziękujemy za wspólną zabawę.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
    Ziemniaki, kartofle, pyry i grule miały znów swe święto, na które do Złotnika wybrała się rowerami około 35 osobowa grupa uczniów i rodziców z naszej szkoły. Wycieczka była jedną z propozycji na ekologiczne spędzenie czasu wolnego podczas Festynu Szkolnego. Było wspólne zbieranie i pieczenie ziemniaków, poczęstunek oraz konkursy. Dziękujemy p. K. Ostrowskiemu za miłą gościnę.

BEZPIECZNE PIERWSZAKI
    16 września 2016r. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żarach przeprowadzili spotkanie z uczniami klas I na temat bezpiecznego zachowania się .Panowie uczyli prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

KOROWÓD HISTORYCZNY
    W piątek 9 września ulicami miasta Żary przeszedł barwny korowód upamiętniający 1050 rocznicę chrztu Mieszka I. Liczna, bo 55 osobowa reprezentacja naszej szkoły, miała zaszczyt iść na czele pochodu prowadząc go ulicami naszego grodu. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 8 przebrali się za bohaterów legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, a klasa V c przybliżyła tę opowieść mieszkańcom Żar prezentując ją na scenie. Serdecznie dziękujemy uczestnikom:)

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
     Miejska inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego. Piękna pogoda sprzyjała naszym uczniom i gościom. Gościliśmy władze samorządowe, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół oraz rodziców.
    Po pięknym apelu nasi goście mieli możliwość obejrzenia naszej szkoły po remoncie. Dziękujemy za wsparcie naszych uczniów, rodziców i nauczycieli!!!

BEZPIECZNE KONTAKTY
0 801 199 990 - Ogólnopolski telefon zaufania. Pomoc, wsparcie psychologiczne. Czynny codziennie w godz. 16.00 - 21.00.
997 Policja
998 Straż Pożarna
999 Pogotowie Ratunkowe
112 - połączenie bezpłatne (można zadzwonić z dowolnego telefonu).
ROK SZKOLNY 2016/2017