Biblioteka

Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach prowadzona przez Ewę Kuriatę i Agnieszkę Szymkowiak – Cieślar, czynna jest:

  • poniedziałek – czwartek 7:30 – 15:30
  • piątek 7:30 – 15:00.

Serdecznie zapraszamy!

* Praca zdalna biblioteki na Czas – „Zostań w domu”

poniedziałek – piątek 8:00 – 14:00

Uwaga! Rusza XXI Przegląd Mistrza Pięknego Czytania ph.: „Witaj Przygodo”!
Tym razem ze względów epidemiologicznych konkurs odbędzie się w formie online.
Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych z klas 1 – 8 szkół podstawowych południowej części województwa lubuskiego oraz Miasta Zielona Góra. Uczestnicy sami wybierają fragment książki, która wpisuje się w hasło konkursu. Nagrywają filmik, na którym odczytują wybrany fragment, czas nagrania nie może przekroczyć 2 i pół minuty, i wysyłają na adres mailowy mistrz.pieknego.czytania@wp.pl. Na nagrania czekamy do 8 maja 2020.r. Oczywiście, żeby wziąć udział, należy wypełnić i przesłać  także kartę zgłoszenia. Pełen regulamin, z którym należy się zapoznać, i karta zgłoszenia dostępne są poniżej.

Link:http://www.wimbp.zgora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=10838:rusza-xxi-przeglad-mistrza-pieknego-czytania

Organizatorem konkursu jest Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Nagrody w konkursie ufundowało Miasto Zielona Góra oraz Instytut Książki

Links:
http://www.wimbp.zgora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=10838:rusza-xxi-przeglad-mistrza-pieknego-czytania

http://www.zielona-gora.pl/

https://instytutksiazki.pl/