Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku po raz trzeci odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

W naszej szkole w ramach przygotowania do projektu przygotowano już szereg działań.

Dzień z technologią – Start! Wiosenne niespodzianki technologiczne.

1)    W klasie I c uczniowie kodują z interaktywnym robotem edukacyjnym Photon.

2)    W klasie III b uczniowie, poszerzając wiedzę na temat popularnych zawodów, poznają tajniki  programowania, wykorzystując maty do kodowania, tablice interaktywne i inne tradycyjne narzędzia.

3)      Uczniowie klas IV wykonują zadania projektowe – programują w Baltie i Scratch „Zdalne niespodzianki” – konkurs.

4)      Uczniowie klas VI w ramach zadań projektowych z informatyki i języka angielskiego wykonują prezentacje multimedialne z wykorzystaniem różnych narzędzi i aplikacji – „Czas wolny w czasie pandemii (na wesoło)”,  „Moje ulubione potrawy na szkolnej stołówce”.

5)      Uczniowie klas VII podjęli się zadania –  nagranie filmiku „Szacunek w sieci dla dorosłych i dla dzieci”.

6)      Sprawdzenie umiejętności matematycznych w klasie IV a – warsztaty wykorzystania platformy edukacyjnej  Super Matematyk– strefa nauki.

7)      Zabawa w kodowanie –warsztaty wykorzystania platformy edukacyjnej – eduportal/gry#kodowanie – klasy V

Pamiętając o tym, że język angielski to podstawa w świecie informatyki i nowoczesnych technologii włączamy również elementy kodowania w języku angielskim o różnorodnym stopniu zaawansowania.

Obszerniejsze relacje już 22 marca.

Rodziców, uczniów i nauczycieli zapraszamy do skorzystania z poniższych linków:

– Zabawa w kodowanie

– Przewodnik po Office 365 i MS Teams

Wykorzystując najnowsze technologie informacyjno–komunikacyjne można się wiele nauczyć i świetnie się przy tym bawić. Powodzenia! Miłej zabawy!