"Edukacja nie jest przygotowaniem do życia, ona sama jest życiem".

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach

: siedziba szkoły ul. Partyzantów 9, 68-200 Żary, tel. 68 363 6723
: klasy gimnazjalne ul. Staszica 16, 68-200 Żary, tel. 68 374 3314
woj. lubuskie

Szanowni Państwo!

Zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły :)

Dodatkowe informacje więcej

AKTUALNOŚCI...
SUKCESY W SPORCIE
    Martyna Gabryl, ucz. kl. VIII a naszej szkoły, złotą medalistką Mistrzostw Polski młodziczek w zapasach. Martyna swoją przygodę z zapasami rozpoczynała w naszej szkole, dzisiaj jest zawodniczką MLKS AGROS Żary. Gratulujemy! Martyna zaprasza dziewczęta na treningi sekcji zapaśniczej:) NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
    W piątek, 9 listopada, odbył się apel patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy 6 a, zespół wokalny „Kropla” z udziałem nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej w Żarach. Podczas apelu dołączyliśmy także do ogólnopolskiej akcji "RekordDlaNiepodległej" i o godzinie 11:11 społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała hymn narodowy dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości.
    Dziękujemy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Georga Philippa Telemannna w Żarach za piękną oprawę muzyczną naszego apelu.
STOP NIKOTYNIE
    Ruszył szkolny projekt profilaktyczny "Stop nikotynie". 7 listopada był dniem pod hasłem "Jabłko zamiast papierosa". W tym dniu uczniowie klas I-III zgłębiali wiedzę na temat zdrowego odżywiania i szkodliwości palenia papierosów. Zamiast tradycyjnych kanapek na drugie śniadanie - samodzielnie przygotowali smaczne i zdrowe przekąski z owoców. W akcję chętnie włączyli się rodzice uczniów. Wszystkie przekąski były wykonywane zgodnie ze sztuką kulinarną i z zachowaniem zasad higieny. Zachęcamy do udziału w kolejnych etapach projektu :)
PASOWANIE NA PIERWSZAKA
    25 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na pierwszaka. W odświętnej oprawie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Następnie w-ce dyrektor szkoły p. Małgorzata Sienkiewicz-Ziemak wspólnie z gościem, burmistrzem miasta Żary p. Danutą Madej dokonały aktu pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia, a wychowawczynie wręczyły okolicznościowe dyplomy. Dzieci otrzymały od pani Burmistrz upominki w postaci słodkich kuferków. Na zakończenie najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia oraz poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.
WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE dotyczącym wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

www.bohateronwtwojejszkole.pl

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty
- pomyślności i samych sukcesów
w życiu zawodowym oraz osobistym.

Z okazji obchodów Dnia Edukacji narodowej w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VII a i zespół "Kropla" przygotowali program artystyczny. Serdecznie dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej.

BEZPIECZEŃSTWO
    11 października 2018r . uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji i straży miejskiej. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w drodze do szkoły, w szkole i w cyberprzestrzeni. Policjant zwrócił szczególną uwagę na konsekwencje zachowań wskazujących na demoralizację nieletnich. Uczniowie klas pierwszych obdarowani zostali kamizelkami odblaskowymi ufundowanymi przez Straż Miejska w Żarach
KONKURS - "DO HYMNU"
    26 września odbyło się w naszej szkole przesłuchanie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Podstawowych DO HYMNU organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Do konkursu przystąpiło 300 szkół z całej Polski.
    Uczniowie z klasy 2 b i 2 c oraz z klas 4-6 (łącznie 338 osób), zaśpiewali z pamięci a capella trzy pieśni patriotyczne: Hymn Państwowy, Rotę i Marsz Polonia. Prezentacjom przysłuchiwało się jury z Akademii Muzycznej w Szczecinie. Ogłoszenie wyników nastąpi ok. 20 listopada. Pozostałe zdjęcia na Facebook SP8

Zamieszczamy link do krótkiego zwiastuna, który przesłali nam organizatorzy.
                                          www.do hymnu.pl

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
    Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami klas I. Nasi uczniowie ćwiczyli bezpieczne przejście przez jezdnię. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady poruszania się po drogach. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość siedzenia na policyjnym motorze.

DZIEŃ SYBIRAKA
    Zespół wokalny "Kropla" oraz dziewczęta z klasy 8a uświetniły uroczyste obchody Dnia Sybiraka i 79. Rocznicy Napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Zaprezentowały pieśni patriotyczne oraz poezję podczas uroczystości przy Pomniku Zesłańców Sybiru w naszym mieście.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
      3 września 2018 roku o godz. 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Apel i program artystyczny przygotowali członkowie zespołu wokalnego "Kropla". Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce. Radośnie i z ochotą wracamy do szkoły po udanych wakacjach.

Pozostałe zdjęcia na Facebook SP8

WYPRAWKA SZKOLNA
    Wyprawka pierwszoklasisty:      PDF

PODRĘCZNIKI DO RELIGII
    Podręczniki do religii:      PDF

BEZPIECZNE KONTAKTY
0 801 199 990 - Ogólnopolski telefon zaufania. Pomoc, wsparcie psychologiczne. Czynny codziennie w godz. 16.00 - 21.00.
997 Policja
998 Straż Pożarna
999 Pogotowie Ratunkowe
112 - połączenie bezpłatne (można zadzwonić z dowolnego telefonu).
ROK SZKOLNY 2018/2019