"Edukacja nie jest przygotowaniem do życia, ona sama jest życiem".


Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach
68-200 Żary, Partyzantów 9, woj. lubuskie tel. 068/363-67-23

e-mail:
dyrektor@sp8.zary.pl     wicedyrektor@sp8.zary.pl     sekretariat@sp8.zary.pl


Szanowni Państwo!

    Zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły :)

Dodatkowe informacje więcej


AKTUALNOŚCI...
DZIEŃ OTWARTY
    Cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesław Chrobrego w Żarach zaprasza przyszłych pierwszoklasistów, rodziców i wszystkich przyjaciół szkoły na DZIEN OTWARTY, który odbędzie się 7 marca (środa) 2018 r. w godz. 16.00 - 18.00. Serdecznie zapraszamy:)

ROK DLA NIEPODLEGŁOŚCI
    Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Bolesław Chrobrego w Żarach rozpoczyna świętowanie 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętować będziemy przez cały rok 2018. Rozpoczynamy wystawą związaną z historią naszego kraju.

ORSZAK TRZECH KRÓLI
    6 stycznia br. uczniowie naszej szkoły z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w III Żarskim Orszaku Trzech Króli. Z daleka widać było zielone flagi z ofiarnością niesione przez dzieci i rodziców, a gromki śpiew kolęd radował serca. Dziękujemy pastuszkom, aniołom, księżniczkom i wszystkim "zielonym" druhom orszakowym za obecność i wspólne świętowanie.

NOWY ROK
    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego NarodzeniaNowego Roku 2018 życzymy wszystkim szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz siły i energii do realizacji nowych pomysłów.

SPORT
    W dniu 30 grudnia 2017r. odbyły się Halowe Zawody w Zielonej Górze w ramach projektu "LA dla każdego". Uczniowie naszej szkoły osiągnęli świetne wyniki: Alicja Ksiuk w biegu na 60m zajęła 2 miejsce, a Blanka Salamon w skoku w dal zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

JASEŁKA
    19 i 20 grudnia 2018 roku społeczność szkolna i goście mieli możliwość oglądać jasełka w wykonaniu uczniów klasy III i zespołu wokalnego "Kropla"". Tegoroczne jasełka przypominały, co w naszym życiu powinno być najważniejsze. W uroczysty nastrój wprowadziły nas jak zawsze kolędy.

KARTKA ŚWIĄTECZNA
     Ucz. klasy III a Joanna Uchman otrzymała wyróżnienie w V edycji Konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną. W piątek 15 grudnia Joasia udała się do Gorzowa Wlkp. na spotkanie z Wojewodą Lubuskim panem Władysławem Dajczakiem oraz z Lubuskim Kuratorem Oświaty panią Ewą Rawą. Praca naszej uczennicy została wyróżniona spośród około 2500 nadesłanych prac. Gratulujemy!

WIGILIA NA ŻARSKIM RYNKU
    Zespół wokalny "Kropla" uczestniczył w prezentacjach artystycznych podczas wigilii miejskiej na żarskim rynku. Dziewczynki przepięknie śpiewały tradycyjne polskie kolędy.

STROIKI
    15 grudnia 2017 r. uczniowie kl.1b wzięli udział w warsztatach świątecznych organizowanych przez Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Każdy własnoręcznie wykonał stroik świąteczny.

KARATE
    3 grudnia 2017 r. w Czerwieńsku ucZ. kl.1 b Magda Dudzińska zdobyła srebrny medal (II miejsce) w IV Ogólnopolskim Turnieju pod Patronatem Burmistrza Miasta Czerwieńska w Karate Tradycyjnym w kategorii KATA. Gratulujemy sukcesu!

SZLACHETNA PACZKA
    Uczniowie i nauczyciele włączyli się w przygotowanie szlachetnej paczki dla seniorów. Dzięki życzliwości wielu rodzin udało się nam zebrać duże ilości żywności trwałej, słodyczy i środków czystości. Paczkami wraz z życzeniami świątecznymi zostanie obdarowanych kilku seniorów zamieszkałych w rejonie naszej szkoły. Wszystkim za dary serdecznie dziękuję

STOP NIKOTYNIE
    Ponownie akcja STOP NIKOTYNIE została zorganizowana w ramach miesiąca profilaktyki. Celem nadrzędnym była promocja zdrowego stylu życia, zapobiegnie uzależnieniom, prezentowanie prawidłowych wzorców zachowań. Uczniowie twórczo realizowali i aktywnie uczestniczyli w różnych formach działań, konkursach literackich, plastycznych wiedzy, spotkaniach i warsztatach. W swoich pracach wyrażały siebie, swoje umiejętności i talenty. Zwieńczeniem działań były nagrody, finanse na nagrody pozyskane były z MKRPA.

MIKOŁAJKI 2017 W KPP
    W dniu 6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mikołajkowych Dniach Otwartych w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach. Podczas spotkania policjanci przypominali o ważnej roli odblasków, o tym jak mały element na odzieży może uratować życie. Uczniowie mogli usiąść za kierownicą radiowozu, przypatrywać się pracy dyżurnego. Największe wrażenie na uczniach zrobił policyjny areszt. Uczniowie przymierzali kaski, kamizelki i tarcze. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek.

MIKOŁAJKI 2017 W SP 8
    6 grudnia dzieci z klas I - III wspólnie obchodziły mikołajki. W SZKOLE MIKOŁAJÓW były konkurencje sportowe, tańce, upominki oraz mnóstwo dobrej zabawy.

MIKOŁAJKI 2017 W ZARACH

KONKUTS HISTORYCZNY
    Aleksandra Ledwoch i Krzysztof Pok ucz. klasy 7 c reprezentowali naszą szkołę w konkursie historycznym z wiedzy o Józefie Piłsudskim. Konkurs zorganizowało Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach. W szranki stanęli uczniowie z żarskich szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich. Ola i Krzysztof byli bezkonkurencyjni. Zajęli I i II miejsce pozostawiając innych uczestników konkursu daleko w tyle. Gratulujemy!

BEZPIECZEŃSTWO
    27 listopada 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-VI z funkcjonariuszami policji i straży miejskiej. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w czasie wolnym. Szczególną uwagę zwrócono na zabawy z petardami i ich konsekwencje zdrowotne i prawne.

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA
    We wtorek 14 listopada w ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza w obecności władz miejskich z panią burmistrz Danutą Madej na czele na terenie naszej szkoły posadziliśmy dąb szypułkowy i wierzbę caprea. Pamiętajcie! Zieleń to naturalny filtr oczyszczający powietrze! Nigdy nie spalajcie śmieci w domowych piecach i przestrzegajcie przed tym innych! Podróżujcie w miarę możliwości komunikacją miejską lub rowerem zamiast samochodem i zachęcajcie do tego innych!


DZIEŃ Z TECHNOLOGIĄ
    13 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień z technologią. Tego dnia wszyscy uczniowie mogli przynieść do szkoły telefony, tablety i wykorzystywać je na przerwach i niektórych lekcjach. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiego konkursu Jestem SMART promując mądre wykorzystanie urządzeń mobilnych. Tego dnia uczniowie brali udział w odkodowywaniu angielskich wyrażeń związanych z telefonami, a także w międzynarodowym konkursie fotograficznym Matematyka w obiektywie. Wyniki odkodowywania angielskich haseł są następujące:
kl. Vc – Wojtek Siembida
kl. VI a – Piotr Matysiak i Iza Hołodiuk
kl. VII a – Marta Biedziuk i Sandra Seremak (zespół)
kl. VII b – Wiktoria Poniewierka i Zuzanna Gralewska (zespół)
    Zwieńczeniem tego dnia było podsumowanie akcji w auli szkolnej, gdzie klasy spotkały się z policjantką, następnie obejrzały krótkie przedstawienie wykonane przez kl. Vc o właściwym korzystaniu ze środków mobilnych, filmik o konsekwencjach nieodpowiedzialnych zachowań w sieci. Społeczność uczniowska jak i nauczyciele bardzo pozytywnie ocenili ten innowacyjny dzień w naszej szkole!!!


BEZPIECZNA SIEĆ
    Uczniowie klas IV -VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Bezpieczna sieć-przeciwdziałanie uzależnieniom czynnościowym". Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizowanego projektu "Sposób na dobre życie". Z uczniami spotykali się psycholog Łukasz Basaj i terapeutka Dorota Grolewska.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
    W piątek,10 listopada uroczyście obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel przygotowali ucz. kl. 5a i członkowie zespołu wokalnego "Kropla". Dziękujemy organizatorom i uczniom za lekcje patriotyzmu.

FIZYKA DOŚWIADCZALNA
    9 listopada uczniowie kl. 4d i kl. 6c uczestniczyli w warsztatach fizyki doświadczalnej zorganizowanej przez Zespół Szkół Budowlanych. Prezentowane doświadczenia pokazały uczniom, że zdobywając wiedzę można świetnie się bawić.

ŚNIADANIE DAJE MOC
    7 listopada 2017r. dzieci z klasy 1c i 2a świętowały Dzień Śniadanie Daje Moc. Podczas zajęć z udziałem rodziców przyrządziły zdrowe przekąski śniadaniowe. Zaproszeni uczniowie innych klas mieli okazję skosztować tych pyszności.

EKOSZKOŁA
    Ucz. klas pierwszych odwiedziła maskotka programu edukacji ekologicznej "Ekoszkoła" Agatka Segregatka z ZZO w Marszowie. Podczas lekcji dzieci zdobyły wiedzę na temat ochrony środowiska. Zapoznały się z podstawowymi zasadami segregowania odpadów komunalnych, poznały kolory i przeznaczenie pojemników. Dowiedziały się czym są bioodpady i co oznacza termin recykling. Dziękujemy Pani Agnieszce Michałowskiej z ZZO Marszów za ciekawe zajęcia.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
    30 października w Szkole Podstawowej nr 8 obchodziliśmy Szkolny Dzień Wszystkich Świętych. Do południa klasy IV - VII Przedstawiały scenki opowiadające o życiu świętych, a po południu ponad 60 dzieci z klas I - III wesoło bawiło się na balu, gdzie w przeważającej liczbie przybyli aniołowie. W ten sposób nasi uczniowie poznają historię wybitnych ludzi oraz zdobywają wskazówki w jaki sposób być dobrym człowiekiem.


AKROBATYKA SPORTOWA
Dnia 28 października 2017r. w Zielonej Górze uczennica klasy III c Milena Kicuła zdobyła brązowy medal (III miejsce) w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce. Gratulujemy sukcesu!

SPOTKANIE AUTORSKIE
    23 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Zychlą, autorką znanych i lubianych książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział pierwszoklasiści. Pisarka przeczytała dzieciom fragmenty swojej najnowszej książki pt. „Maks odkrywa ciekawe miejsca”.

SPECJALNY GOŚĆ
    Znany prezenter telewizyjny Tomasz Kammel przyjechał do naszej szkoły, aby spotkać się z dziećmi z klasy III a, które zwyciężyli w konkursie „Zrób coś dobrego”. Akcja, której patronem był Tomasz Kammel miała na celu ukazanie, że ucz. mogą zrobić coś dobrego dla swojej szkoły czy środowiska. Dzieci pomogły zwierzętom ze schroniska. Przyniosły jedzenie, koce i inne potrzebne zwierzętom artykuły. Swoje działania udokumentowali w formie krótkiego filmu. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze działania.


WYCIECZKA
    W dniach 19 i 20 października 2017r. ucz. kl. III a uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Zwiedzili kopalnię soli „Wieliczka”,która okazała się miejscem pełnym tajemnic. Najbardziej zachwycił wszystkich wystrój kaplicy św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i rzeźbami wykonanymi przez górników. Dzieci spotkały Skarbnika, który zaprowadził ich do Solilandii. Kraków przywitał wszystkich mnogością zabytków. Dzieci zwiedziły z przewodnikiem „Drogę Królewską", Kaplicę Zygmuntowską oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski.

PROFOLAKTYKA
    Po raz trzeci ucz. kl. I-II uczestniczą w programie Profilaktyka zapobiegania próchnicy. Stomatolg Ewa Łacny dokonuje przeglądu uzębienia. W następnym etapie dzieci będą uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Rodzice otrzymają informacje na temat stanu uzębienia. Program sfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Żary.

POLE NADZIEI
     Ucz. klasy 5d wraz z pracownikami szkoły sadzili cebulki żonkili ()powstało "Pole Nadziei") i uczestniczyli w lekcji Uczę się i pomagam.

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI
    Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję "Światełko pamięci". Dzięki ofiarności dzieci, rodziców oraz pracowników szkoły przekazaliśmy do Muzeum Kresowego około stu zniczy, które zapłoną 1. listopada na cmentarzach polskich we Lwowie. W ten sposób okażemy swoją pamięć i wdzięczność wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

WOLĘ ROZRYWKĘ NIZ UŻYWKĘ
    Dnia 20 października 2017r. odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego "Wolę rozrywkę niż używkę" realizowanego w ramach projektu "Sposób na dobre życie". Nagrody z rąk przewodniczącej MKRPA w Żarach otrzymali: Karolina Lewon, Iga Krystkowska, Wojtek Siembida, Piotr Baran, Ada Naskrent, Szymon Laskowski, Laura Adamczyk, Michalina Wawrzyniak. Gratulacje!

JUŻ JESIEŃ
    20 października 2017r. ucz. kl .3e brali udział w zajęciach warsztatowych w Wyższej Szkole Łużyckiej w ramach programu Weekendowy Szlak Naukowy. Ideą ćwiczeń była: Nauka poprzez zabawę, podczas których dzieci za pomocą różnych zmysłów, mogły usystematyzować wiedzę na temat jesieni.

RATOWNICTWO WODNE
    W czwartek 19 października 2017r. w auli naszej szkoły odbyły się zajęcia z ratownictwa wodnego. Zajęcia prowadził absolwent naszej szkoły Radosław Ptasiński. Towarzyszył mu niezwykły pies Diver. Uczniowie oglądali filmy i zdjęcia, na których Diver ćwiczy ratowanie ludzi. Podziwiali pokazy i sztuczki zdolnego psiaka. Na zakończenie zajęć każdy mógł pogłaskać łagodnego psa. Radości nie było końca.

ŚWIETNI KOSZYKARZE
   13-15 października 2017 r. w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki. Drużyna Chromik Żary rocznik 2005 zdobyła złoty medal. Świetnie spisali się należący do Chromika uczniowie klasy 6 b – Kacper Mysiorek i Kuba Mysiorek. Kacper został najlepszym rozgrywającym, a Kuba najlepszym strzelcem (zdobył 89 pkt.). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODEWEJ
    Z okazji Święta Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty - pomyślności, cierpliwości, satysfakcji z pracy oraz sukcesów w życiu osobistym.

    13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie "Ósemki"" przygotowali przepiękne przedstawienie, które wzruszyło nas wszystkich. Dyrektor Szkoły Tomasz Muńko odebrał medal za propagowanie zasad bezpieczeństwa przez szkołę. Przewodniczący Rady Rodziców p. Mariusz Morawski złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Serdecznie dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej.

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ
    W poniedziałek 9 października 2017 r. dzieci z klas pierwszych zostały przyjęte w poczet pełnoprawnych członków braci szkolnej. W tym dniu uczniowie z klas: I A,I B i I C złożyli uroczyste ślubowanie.
    ŚLUBUJĘ:
    - Być dobrym Polakiem.
    - Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
    - Uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę.
    - Być wzorowym uczniem i dobrym Kolegą.
    - Swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

    Dyrektor szkoły wraz z p. w-ce Dyrektor dokonali symbolicznego aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 8. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Życzymy Pierwszakom wiele radości, wytrwałości i samych szóstek.

BEZPIECZNA DROGA
    9 października wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się z inspektorem Straży Miejskiej Teresą Kacprzak i sierżant sztab. Sylwią Kajak. Spotkanie poświecone było bezpiecznym zachowaniom w drodze do szkoły, w szkole i poza nią. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani upominkami w formie światełek odblaskowych i kamizelek.

POLE NADZIEI
    W dniach od 5-9.10.2017 w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach trwała zbiórka pieniędzy na zakup żonkili. Dzięki ofiarności dzieci, rodziców i pracowników szkoły zebraliśmy 571 zł. Kwota ta będzie wsparciem dla podopiecznych żarskiego hospicjum, a nas wiosną będzie cieszył widok żonkilowej łąki tworzącej "Pole Nadziei".

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
    Nagrody i wyróżnienia w szkolnym etapie konkursu plastycznego Łowiectwo w oczach młodych obserwatorów organizowanym w ramach IV Wielkich Łowów w Puszczy Żagańskiej zostały przyznane:
Grupa wiekowa kl. I – III: I m – Alicja Hołodiuk kl. 3d, II m. – Antonina Niedzielan kl. 3c, wyróżnieniA: Magdalena Pajdowska kl. 3a, Dominika Ruda kl. 3a, Lilianna Lachowska kl. 3b.
Grupa wiekowa kl. IV – VII: I m. – Aleksandra Czajkowska kl. 7b, II m. – Zuzanna Kuta kl. 5d, wyróżnienia: Szymon Sękowski kl. Va, Aleksandra Walińciak kl. Vb. Gratulacje!

WYSTAWA
     W poniedziałek, 2 października uczniowie naszej szkoły na zaproszenie Burmistrza Miasta Żary pani Danuty Madej, wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy zorganizowanej z okazji 85 - lecia sportu hokejowego w Weisswasser.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY
    We wrześniu ucz. klas młodszych wzięli udział w programie społeczno-edukacyjnym Autostrada do szkoły propagującym zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia z wykorzystaniem technologii Virtual Reality pozwoliły uczniom przenieść się na wirtualną ulicę, gdzie poznawali przepisy ruchu drogowego oraz utrwalali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w różnych sytuacjach.

GRA TERENOWA
    30 września, z okazji obchodów 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach, nasza szkoła reprezentowana przez drużynę „The Best From Ósemka”w składzie: Jakub Mysiorek, Kacper Mysiorek oraz Katarzyna Sułkowska (n-l. j. ang.) i Agnieszka Cieślar (n-l. bibl.) wzięła udział w grze terenowej TAJEMNICA ZAGINIONEGO SKARBU. W grze uczestniczyło 13 drużyn. Realizacja zadań wymagała logicznego myślenia i szybkiego kojarzenia zdobywanych po drodze informacji. Zwyciężyliśmy! Otrzymaliśmy stół do gry w piłkarzyki. Nagrodę wręczyła Burmistrz Miasta Żary - p. Danuta Madej. Gratulujemy!

GŁOŚNE CZYTANIE
    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w naszej szkole. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zatem 29 września 2017 r. czytały dzieci, czytali nauczyciele, czytali sobie nawzajem uczniowie i mieli niepowtarzalną okazję propagować ideę czytania.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
    29 czerwca świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Przez cały tydzień uczniowie klas piątych odpowiadali na pytania dotyczące krajów lub języków Unii Europejskiej. Troje uczniów z największą liczbą punktów reprezentowało swoje klasy w piątkowym podsumowaniu na auli. Dzieci rozwiązywały quiz o tematyce europejskiej polegający na dopasowywaniu informacji, odgadywaniu na podstawie zdjęć, testu wyboru. Wyniki quizu są następujące: I m - kl. Vb, i dalej: Vd, Va, Vc.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Każdy może zostać MISTRZEM. Zapraszamy do wspólnej zabawy:)


DZIEŃ CHŁOPAKA 2017
    30 września obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKA. Jest to święto wszystkich chłopaków oraz mężczyzn - w ten uroczysty dzień panie składają życzenia, przygotowują niespodzianki oraz obdarowują prezentami.
    Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów,a mało złości,
    jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy.
    CHŁOPAKI - Tego Wam dzisiaj dziewczyny życzą.


SPORTOWY SUKCES OLKA
    Ucz. klasy III a Aleksander Sendziak uczestniczył 23 września w „3. AK Anatol Mini Crossie” zorganizowanym w Zielonym Lesie w ramach „3. Crossu „Górskiego”. Miło nam poinformować, że Olek zajął II miejsce w biegu chłopów do lat 9. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

WYCIECZKA DO BUKOWCA
    W dniach 18-21 września 2017 roku słońca i dobrego humoru dla dzieci z kl. 5C jadących pociągiem do Jeleniej Góry, a następnie do Bukowca, położonego niedaleko Karpacza nie brakowało. W OWD „Margo” na wszystkich czekał smaczny, domowy obiad, po którym zafundowano wycieczkowiczom niesamowitą zabawę w rytmie folk, funk, pop, rock, hip – hop, czy nawet awangardy… Disco – polo jednak królowało :-) W następnych dniach ekipa wyruszała na piesze wędrówki po Bukowcu i Kowarach.

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach Dnia bez Samochodu. Uczestniczyliśmy w happeningu zorganizowanym przez Straż Miejską.

BEZPIECZNE PIERWSZAKI
    Dnia 13 września uczniowie klas I spotkali się z funkcjonariuszami policji. W klasach odbyły się spotkania na temat bezpiecznych zachowań, natomiast przed szkolą praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię.

NARODOWE CZYTANIE
    Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie" zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku pan Prezydent zaprosił do lektury „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Centralnym punktem było czytanie najciekawszych fragmentów różnych części tego dzieła. Każdy uczeń mógł otrzymać w swoim zeszycie z języka polskiego lub przyniesionej, własnej książce pamiątkowy stempel.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
     Informujemy,4 września 2017 roku uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Apel i program artystyczny przygotowali członkowie zespołu wokalnego "Kropla". Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce. Radośnie i z ochotą wracamy do szkoły po udanych wakacjach.

    Serdecznie zapraszamy.

INFORMACJA W SPRAWIE PODRĘCZNIKÓW
ROK SZKOLNY 2017/18


ZEBRANIA Z RODZICAMI
05.09.2017r.    klasy I - II
11.09.2017r.    klasy III
12.09.2017r.    klasy IV - VII

INFORMACJA DLA RODZICÓW
    Rodziców/ prawnych opiekunów zainteresowanych pomocą w formie dofinansowania dożywiania refundowanego ze środków opieki społecznej proszę o kontakt z pracownikami socjalnymi w celu załatwienia potrzebnych spraw formalnych. Kryterium dochodowe w bieżącym roku szkolnym wynosi 771.00 zł netto na członka w rodzinie.
    W gab. pedagoga szkolnego - s.30 lub na stronie internetowej www.zary.pl- BIP w zakładce co i jak załatwić - stypendium szkolne można pobrać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego. O stypendium mogą ubiegać się rodzice/ prawni opiekunowie w rodzinach których dochód nie przekracza 514.00 zł netto na członka w rodzinie. Wnioski wraz z potrzebną dokumentacja naleŻy złożyć w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Żarach do dnia 15 września 2017r.

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2017/2018
    Zebranie rodziców dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2017/2018 odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2017 roku o godz. 16.00 w sali nr 32 budynku szkolnego przy ulicy Partyzantów 9 (aula - I piętro).
Zapraszamy.
Dyrektor Szkoły


BEZPIECZNE KONTAKTY
0 801 199 990 - Ogólnopolski telefon zaufania. Pomoc, wsparcie psychologiczne. Czynny codziennie w godz. 16.00 - 21.00.
997 Policja
998 Straż Pożarna
999 Pogotowie Ratunkowe
112 - połączenie bezpłatne (można zadzwonić z dowolnego telefonu).
ROK SZKOLNY 2017/2018