"Edukacja nie jest przygotowaniem do życia, ona sama jest życiem".


Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach

  : siedziba szkoły ul. Partyzantów 9, 68-200 Żary, tel. 68 363 6723
: klasy gimnazjalne ul. Staszica 16, 68-200 Żary, tel. 68 374 3314
woj. lubuskie


Szanowni Państwo!

    Zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły :)

Dodatkowe informacje więcejINFORMACJA.

"PRZYWRÓĆ DZIECKU RADOŚĆ"
Kampania edukacyjno - interwencyjna.AKTUALNOŚCI...
Sukces drużyny "Turystyczna Ósemka" w turnieju turystyczno- krajoznawczym
BEZPIECZEŃSTWO
    Pan Mariusz Morawski spotkał się z uczniami naszej szkoły i rozmawiał na temat bezpiecznych zachowań w czasie zimy. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Żarach.


KONKURS PLASTYCZNY
    Alex Chrzan z klasy II a reprezentował klasę i szkołę w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury. Praca plastyczna Alexa zdobyła wyróżnienie, a w plebiscycie internetowym zdobyła piątą lokatę.
BEZPIECZEŃSTWO
     W dniu 14 grudnia odbyło się spotkanie poświęcone bezpiecznemu spędzeniu czasu wolnego. Funkcjonariusze Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego spędzania czasu w czasie świątecznym i ferii zimowych. Szczególną uwagę zwrócono na zabawy petardami, bezpiecznemu korzystaniu z internetu i poruszaniu się po drogach.
STOP NIKOTYNIE
    Akcja STOP NIKOTYNIE została zorganizowana w ramach miesiąca profilaktyki. Celem nadrzędnym była promocja zdrowego stylu życia, zapobiegnie uzależnieniom, prezentowanie prawidłowych wzorców zachowań. Ucz. twórczo realizowali i aktywnie uczestniczyli w różnych formach działań, konkursach literackich, filmowych, plastycznych, wiedzy, spotkaniach i warsztatach. Zwieńczeniem działań były nagrody, ufundowane ze środków pozyskanych z MKRPA.
MIKOŁAJKI W SZKO9LE
    6 grudnia jak co roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w turnieju sportowo-zabawowym SZKOŁA MIKOŁAJÓW. Wszyscy bawili się wspaniale w rytmie muzycznych świątecznych hitów i podczas zabaw sportowych. Na koniec były wspólne fotografie i oczywiście prezenty od Świętego Mikołaja.
MIKOŁAJKI W ZIELONEJ GÓRZE
    Na zaproszenie p. Marcina Fijałkowskiego dziennikarza Radia Index 96 fm w Zielonej Górze uczniowie 6 c naszej szkoły odwiedzili studio radiowe, telewizyjne i redakcję gazety „Łącznik zielonogórski”. W ramach realizacji projektu „Media jako źródła informacji i dezinformacji” uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez redakcję Radia Index.
    Pierwszy etap warsztatów odbył się w czerwcu. Podczas prowadzonych zajęć szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób przygotowywane są materiały reporterskie. Podjęli się też zadania dodatkowego na wakacje, samodzielnie przygotowując materiał reporterski.
    Podając za portalem wZielonej.pl … 6 grudnia w Mikołajki, odbył się drugi etap warsztatów, czyli odwiedziny uczniów w siedzibie Radia Index. Oprócz zwiedzania redakcji radiowej, młodzi dziennikarze mieli okazję spróbować swoich sił za radiową konsoletą i mikrofonem... fot. Marcin Fijałkowski               6 c w Radio Index 96 fm - na żywo

KONKURS PLASTYCZNY
    Praca konkursowa wydelegowana przez klasę 2a została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową 2018" zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci i portal Scenariusze lekcji. KONKURS PLASTYCZNY
    Ucząc się świadomego korzystania z komputerów, telefonów ucz. wykonali ciekawe i pożyteczne „poradniki”. Dotyczą one: kwestii prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, hejtu czy nadużywania Internetu.
Laureaci: Lena Woś i Justyna Szyszka kl.2c, Karolina Lewon, Natalia Morawska, Wojtek Siembida i Krzysztof Łoński z kl.6c.
    Zachęcamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej i przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. TEATR PROFILAKTYCZNY
    15 listopada 2018r gościliśmy w szkole kabaret profilaktyczny Grupa T z Torunia. W spektaklu, w którym wzięli udział ucz. klas I-VI, humorystycznie pokazano jak bezpiecznie korzystać ze smartfonów i tabletów, żeby nie wpaść w pułapkę uzależnienia. Przedstawienie było niepowtarzalną okazją do zabawy z aktorami. SUKCESY W SPORCIE
    Martyna Gabryl, ucz. kl. VIII a naszej szkoły, złotą medalistką Mistrzostw Polski młodziczek w zapasach. Martyna swoją przygodę z zapasami rozpoczynała w naszej szkole, dzisiaj jest zawodniczką MLKS AGROS Żary. Gratulujemy! Martyna zaprasza dziewczęta na treningi sekcji zapaśniczej:) NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
    W piątek, 9 listopada, odbył się apel patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy 6 a, zespół wokalny „Kropla” z udziałem nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej w Żarach. Podczas apelu dołączyliśmy także do ogólnopolskiej akcji "RekordDlaNiepodległej" i o godzinie 11:11 społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała hymn narodowy dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości.
    Dziękujemy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Georga Philippa Telemannna w Żarach za piękną oprawę muzyczną naszego apelu.
STOP NIKOTYNIE
    Ruszył szkolny projekt profilaktyczny "Stop nikotynie". 7 listopada był dniem pod hasłem "Jabłko zamiast papierosa". W tym dniu uczniowie klas I-III zgłębiali wiedzę na temat zdrowego odżywiania i szkodliwości palenia papierosów. Zamiast tradycyjnych kanapek na drugie śniadanie - samodzielnie przygotowali smaczne i zdrowe przekąski z owoców. W akcję chętnie włączyli się rodzice uczniów. Wszystkie przekąski były wykonywane zgodnie ze sztuką kulinarną i z zachowaniem zasad higieny. Zachęcamy do udziału w kolejnych etapach projektu :)
PASOWANIE NA PIERWSZAKA
    25 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na pierwszaka. W odświętnej oprawie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Następnie w-ce dyrektor szkoły p. Małgorzata Sienkiewicz-Ziemak wspólnie z gościem, burmistrzem miasta Żary p. Danutą Madej dokonały aktu pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia, a wychowawczynie wręczyły okolicznościowe dyplomy. Dzieci otrzymały od pani Burmistrz upominki w postaci słodkich kuferków. Na zakończenie najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia oraz poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.
WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE


     Nasza szkoła uczestniczy w projekcie BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE dotyczącym wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

                                          www.bohateronwtwojejszkole.pl


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty
- pomyślności i samych sukcesów
w życiu zawodowym oraz osobistym.


    Z okazji obchodów Dnia Edukacji narodowej w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VII a i zespół "Kropla" przygotowali program artystyczny. Serdecznie dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej.

BEZPIECZEŃSTWO
    11 października 2018r . uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji i straży miejskiej. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w drodze do szkoły, w szkole i w cyberprzestrzeni. Policjant zwrócił szczególną uwagę na konsekwencje zachowań wskazujących na demoralizację nieletnich. Uczniowie klas pierwszych obdarowani zostali kamizelkami odblaskowymi ufundowanymi przez Straż Miejska w Żarach
KONKURS - "DO HYMNU"
    26 września odbyło się w naszej szkole przesłuchanie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Podstawowych DO HYMNU organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Do konkursu przystąpiło 300 szkół z całej Polski.
    Uczniowie z klasy 2 b i 2 c oraz z klas 4-6 (łącznie 338 osób), zaśpiewali z pamięci a capella trzy pieśni patriotyczne: Hymn Państwowy, Rotę i Marsz Polonia. Prezentacjom przysłuchiwało się jury z Akademii Muzycznej w Szczecinie. Ogłoszenie wyników nastąpi ok. 20 listopada. Pozostałe zdjęcia na Facebook SP8

    Zamieszczamy link do krótkiego zwiastuna, który przesłali nam organizatorzy.
                                          www.do hymnu.pl

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
    Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami klas I. Nasi uczniowie ćwiczyli bezpieczne przejście przez jezdnię. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady poruszania się po drogach. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość siedzenia na policyjnym motorze.

DZIEŃ SYBIRAKA
    Zespół wokalny "Kropla" oraz dziewczęta z klasy 8a uświetniły uroczyste obchody Dnia Sybiraka i 79. Rocznicy Napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Zaprezentowały pieśni patriotyczne oraz poezję podczas uroczystości przy Pomniku Zesłańców Sybiru w naszym mieście.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
      3 września 2018 roku o godz. 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Apel i program artystyczny przygotowali członkowie zespołu wokalnego "Kropla". Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce. Radośnie i z ochotą wracamy do szkoły po udanych wakacjach.

Pozostałe zdjęcia na Facebook SP8

WYPRAWKA SZKOLNA
    Wyprawka pierwszoklasisty:      PDF

PODRĘCZNIKI DO RELIGII
    Podręczniki do religii:      PDFBEZPIECZNE KONTAKTY
0 801 199 990 - Ogólnopolski telefon zaufania. Pomoc, wsparcie psychologiczne. Czynny codziennie w godz. 16.00 - 21.00.
997 Policja
998 Straż Pożarna
999 Pogotowie Ratunkowe
112 - połączenie bezpłatne (można zadzwonić z dowolnego telefonu).
ROK SZKOLNY 2018/2019