"Edukacja nie jest przygotowaniem do życia, ona sama jest życiem".

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach

: siedziba szkoły ul. Partyzantów 9, 68-200 Żary, tel. 68 363 6723
: klasy gimnazjalne ul. Staszica 16, 68-200 Żary, tel. 68 374 3314
woj. lubuskie

dyrektor@sp8.zary.pl     wicedyrektor@sp8.zary.pl     sekretariat@sp8.zary.pl

Szanowni Państwo!

Zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły :)

Dodatkowe informacje więcej

AKTUALNOŚCI...
KONKURS - "DO HYMNU"
    26 września (środa) 2018 r.- uczniowie naszej szkoły (z klas IV, V, VI oraz z klasy II b i II c) będą uczestniczyć w ogólnopolskim konkursie śpiewania pieśni patriotycznych "Do Hymnu". Do szkół w dniu przesłuchań mogą przybyć dziennikarze i ekipy filmowe.
    Zamieszczamy link do krótkiego zwiastuna, który przesłali nam organizatorzy, aby nagłośnić to wyjątkowe wydarzenie.
                                          www.do hymnu.pl

Życzymy powodzenia i dobrego wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Teksty pieśni do nauczenia się na pamięć znajdują się obok.      Word

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
    Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami klas I. Nasi uczniowie ćwiczyli bezpieczne przejście przez jezdnię. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady poruszania się po drogach. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość siedzenia na policyjnym motorze.

DZIEŃ SYBIRAKA
    Zespół wokalny "Kropla" oraz dziewczęta z klasy 8a uświetniły uroczyste obchody Dnia Sybiraka i 79. Rocznicy Napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Zaprezentowały pieśni patriotyczne oraz poezję podczas uroczystości przy Pomniku Zesłańców Sybiru w naszym mieście.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
      3 września 2018 roku o godz. 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Apel i program artystyczny przygotowali członkowie zespołu wokalnego "Kropla". Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce. Radośnie i z ochotą wracamy do szkoły po udanych wakacjach.

Pozostałe zdjęcia na Facebook SP8

WYPRAWKA SZKOLNA
    Wyprawka pierwszoklasisty:      PDF

PODRĘCZNIKI DO RELIGII
    Podręczniki do religii:      PDF

BEZPIECZNE KONTAKTY
0 801 199 990 - Ogólnopolski telefon zaufania. Pomoc, wsparcie psychologiczne. Czynny codziennie w godz. 16.00 - 21.00.
997 Policja
998 Straż Pożarna
999 Pogotowie Ratunkowe
112 - połączenie bezpłatne (można zadzwonić z dowolnego telefonu).
ROK SZKOLNY 2018/2019