Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki (SMOK) – dla dziewcząt lub chłopców w Żarach

Program  finansowany jest przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Realizacja projektu –01 lutego 2016 roku do dnia 31 grudnia 2016 r.

Koordynator : Tomasz Sobczak – trener UKS CHromik

Realizatorzy:

1)Szkoła Podstawowa Nr 1 im. F. Chopina w Żarach,

2)Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Polskich Noblistów w Żarach,

3)Szkoła Podstawowa Nr 8 im. B. Chrobrego w Żarach.

Wnioskodawca: Gmina Żary o statusie miejskim.

W ramach dofinansowania ze środków MSiT ,

Polski Związek Koszykówki dla każdego z powołanych SMOK-ów, zapewnia:

1)      wynagrodzenie trenerów prowadzących zajęcia pozalekcyjne w ramach SMOK-a (jedne zajęcia – 1,5 h):

2)      zakup sprzętu sportowego, zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, kamera. Kwota dofinansowania ok/ 5 000 – 7 000,- PLN

Główne obowiązki organizatora (jednostka samorządu terytorialnego):

nieodpłatne udostępnienie sal sportowych na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci uczących się w wyznaczonych szkołach

zakup strojów treningowych dla dzieci biorących udział w zajęciach

Zajęcia sportowe przeprowadzane w ramach Programu są zajęciami pozalekcyjnymi, nieobowiązkowymi, nieodpłatnymi i są przeprowadzane na terenie Szkół wchodzących          w skład Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki.