Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Uczniowie klasy 2b oraz przychodzący do świetlicy piątek 19.03 br. wzięli udział w warsztacie on-line prowadzonym na  żywo przez Pracownika Narodowej Galerii Sztuki w Zachęcie k.Warszawy p.t. “Czym jest abstrakcja?”.  Dzieci miały możliwość obejrzeć dzieła sztuki zgromadzone w galerii oraz poznać nazwiska sławnych malarzy takich jak: S. Wyspiańki, P. Picasso, J. Berdyszak oraz R. Artmowski. Pod przewodnictwem Pracownika Galerii dzieci zastanawiały się czym jest abstrakcja, jak powstaje oraz poćwiczyły zmianę martwej natury w dzieło abstrakcyjneOkazało sięże sztuka w dalszym stopniu wywołuje wiele pozytywnych emocji, u nas też się takie pojawiły. Były również natchnieniem do wykonania dziecięcych dzieł sztuki.

Tak powstawała uczniowska galeria dzieł abstrakcyjnych:

Sławomira Idzik-Sekular, Anna Bugajewska współorganizatorki warsztatów