Gdzie uzyskać wsparcie?

Wszyscy niepokoimy się obecną sytuacją związaną z pandemią. Jedni mniej, inni bardziej. Niektórym lęk uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jeśli odczuwasz znaczne obciążenie psychiczne lub znasz osoby, które nie radzą sobie w tym trudnym czasie, zgłoś się po pomoc.

Jeżeli z różnych powodów chciałbyś zachować anonimowość a potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, w którym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Pomogą także we wskazaniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, w którym można otrzymać bezpośrednią pomoc. W naszym regionie, mieście Żary swoją pomoc oferuje Ośrodek Interwencji Kryzysowej – więcej informacji na bezpośredniej stronie internetowej Ośrodka http://www.lubuskiruch.pl/oik/

W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni.

Wszystkie informacje znajdują się w linku poniżej:

https://liniawsparcia.pl/centrum-wsparcia/

 

 

 

Józefa Sierachan – pedagog

Agnieszka Rymarska – psycholog