Jak zachować pozytywne myślenie?

“Oczywiście to trudny czas więc i emocje są trudne. Lęk, smutek, złość, frustracja czy dopadający Cię stres są jak najbardziej naturalne. Ale to pozytywne emocje są Twoją podstawową bronią w walce z negatywnymi skutkami stresu. Czy wiesz, że mogą Ci – dosłownie – uratować życie? Dzięki pielęgnowaniu ich zwiększasz swoją odporność (co może mieć kluczowe znaczenie jeśli zarazisz się wirusem). 

Badania wykazały, że gdy po stresującym zdarzeniu doświadczasz pozytywnych emocji, Twój organizm szybciej się regeneruje. Pokazał to ciekawy eksperyment psychologiczny, w którym osoby badane były celowo zarażane wirusem grypy. Gdy doświadczały pozytywnych emocji, wirus rzadziej rozwijał się w chorobę. A jeśli już zachorowały – szybciej wracały do zdrowia niż osoby o niższym poziomie pozytywnych emocji.

Co więcej, pozytywne emocje pomogą Ci przetrwać trudne chwile. Nie tylko dlatego, że są przyjemne. Również dlatego, że zwiększają umiejętność rozwiązywania problemów, ułatwiają podejmowanie decyzji i zwiększają kreatywność.

Łatwo powiedzieć – zwiększ pozytywne emocje. Ale przecież okoliczności zupełnie nie sprzyjają. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by mimo obecnych przeciwności losu częściej odczuwać pozytywne emocje.”

Przedstawiony obrazek przedstawi hasła, które pomogą dbać o nasze emocje.

 

 

żródło: http://projektszczescie.pl/koronawirus-jak-zachowac-pozytywne-myslenie/