Konstytucja 3 maja

230. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku.

                    

Z okazji kolejnej rocznicy tak ważnego święta uczniowie klasy 6c brali udział w muzealnej lekcji on-line przygotowanej przez Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie pt. “Pierwsi w Europie. Nowoczesny dokument z 3 maja”.

Zadanie było realizowane w ramach celów i założeń działającego przy szkole Stowarzyszenia “Dla przyszłości”.W trakcie lekcji uczniowie zapoznali się z ekspozycją malarską tamtego okresu – obejrzeli obrazy mistrza Jana Matejki ”Upadek Polski – Rejtan” oraz “Konstytucja 3 Maja 1791 roku”.  Ponadto brali udział w grze Milionerzy oraz dopasowywali opisy do postaci związanych z uchwaleniem Konstytucji majowej. Każda osoba wykonała również zadanie plastyczne dotyczące zaprojektowania Karty tytułowej konstytucji swojej klasy. Prezentujemy kilka bardzo ciekawych pomysłów.

Ponadto zachęcamy do patriotycznego świętowania poprzez obejrzenie filmu “Ożywione obrazy” (poniżej)

“Konstytucja 3 Maja 1791 roku” – film edukacyjny z serii “Ożywione obrazy”

Marlena Olechno