Planujemy przestrzeń w naszym mieście, cz. III

Planujemy przestrzeń w naszym mieście , cz. III

W czwartek, 3. grudnia odbyło się trzecie, a zarazem ostatnie spotkanie w ramach działań dotyczących planowania przestrzeni w naszym mieście. 11- osobowa grupa w składzie: Martyna Bednarz, Kornelia Kuberska, Ola Michta, Natalia Skrzypczak, Iga Krystkowska, Karolina Lewon, Natalia Morawska, Julka Pawłowska, Sebastian Robiński, Wojtek Siembida i Szymon Stepa wraz z opiekunem P. Marlena Olechno uczestniczyli w spotkaniu on -line z pracownikami Krakowskiego Centrum Doradztwa Strategicznego oraz z Panią Ewą i Panią Pauliną z Urzędu Miasta w Żarach. Było to spotkanie podsumowujące nasze działania w ostatnich miesiącach (poznanie warsztatu pracy ankietera, przygotowanie problemów badawczych oraz przeprowadzenie ankiet wśród społeczności lokalnej). Pan Cezary i Pani Antonina z Krakowa przedstawili nam wyniki opracowanych ankiet (tereny atrakcyjne w Żarach, problemy, z którymi borykają się mieszkańcy oraz propozycje zmian związanych z planowaniem przestrzennym) oraz zapoznali ze sposobami prezentowania wizualizacji danego problemu.

Było to dla nas nowe doświadczenie, a zarazem wkład w przyszły wygląd naszych Żar. Zapraszamy do fotorelacji i wyników badań.

 

Marlena Olechno, nauczyciel WOS-u.