Sport szkolny – sukcesy 2020/2021

Nasi uczniowie dzielnie zdobywają sportowe sukcesy. Oto informacja od nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Kołacza potwierdzająca ten fakt. Wszystkim OGROMNIE GRATULUJEMY!

“Uczniowie : Piotr Horożaniecki, Aleksander Sędziak, Nikita Baranov, Oliwier Bukowski, Patryk Łyszczarz, Piotr Marciniak, Marcin Wiśniewski, Dawid Mądryk, Paweł Rady,Maciej Waszczyński, Krzysztof Dolaczyński zajęli pierwsze miejsce w finale powiatowym Lubuskich Igrzysk Dzieci w piłce nożnej. Zawody finałowe odbyły się 30 września 2020 w Lubsku. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Zielonej Górze. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach reprezentować będzie powiat żarski w półfinałach Lubuskich Igrzysk Dzieci w piłce nożnej -Nowa Sól 07.1.2020.

Uczniowie naszej szkoły Krystian Pecyna , Damian Kaciniel i Bruno Radwański zostali mistrzami województwa lubuskiego w zapasach.Tytuł wicemistrza województwa lubuskiego wywalczył Kacper Nowakowski i Kacper Pecyna. Medal brązowy tej imprezy wywalczył Wiktor Terpiński. Turniej Otwartych Mistrzostw województwa w zapasach dzieci i młodzików odbył się w Trzcielu, 12 września 2020r. Organizatorem zawodów był Lubuski Okręgowy Związek Zapaśniczy”.