PASOWANIE NA UCZNIA

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Żarach są już pełnoprawnymi uczniami.
10.10.2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.
To był wyjątkowy dzień, na który oprócz rodziców, przybyła Szanowna Dyrekcja Szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas również zastępca Burmistrza Żar – Olaf Napiórkowski.
Oprawę muzyczną zapewniła – jak zawsze – Pani Maria Woroniec.
Zgodnie z tradycją, pierwszaki musiały wykazać się swoimi umiejętnościami wokalnymi. Wspólnie z dumą odśpiewali Hymn Narodowy, piosenkę “Oto ja” oraz “Hymn Ósemki”.
Pan Dyrektor Tomasz Muńko pasował dzieci na uczniów klas pierwszych natomiast Pan Burmistrz wręczał dyplomy.
Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z wychowawcą i w radosnym nastroju wszyscy udali się na poczęstunek w postaci fantazyjnych i wyśmienitych tortów.