Święto Chrztu Polski 14.04.

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie i Przyjaciele Ósemki!

          14 kwietnia obchodzimy kolejną rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i kościoła katolickiego w naszym kraju.

To święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski – rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek naszej państwowości.

Mając na uwadze doniosłość decyzji Mieszka I, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę z dnia 22 lutego 2019 roku, ustanawiając Święto Chrztu Polski.

Święto to obchodzone jest w Polsce po raz trzeci, pamiętajmy o nim, świętujmy i wywieśmy flagi…

Ponadto zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych;

Twitter: https://twitter.com/swietochrztu_pl
Wydarzenie „Wywieś Flagę na Święto Chrztu Polski”

Gorąco zachęcamy wszystkich do podkreślenia ważności tego święta.

Nauczyciele historii